Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 376 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 276326366372373374375376377378379380386426476 ... SonuncuSonuncu
3,751 den 3,760´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iste kişiden kişiye değişmesini garipsiyorum. Sonuçta burada tek değişken boy degil mı? Aynı boydaki iki insandan birine rüzgar koruması iyiyken bir digerine niye kötü geliyor? Neyse açıklamanız da gayet mantıklı. Teşekkürler.
    Faruk benim boyum 1.84 ve aynı boyda oldugum insanlara gore bacaklarım daha uzunken govdem daha kısa gîbi
    Tabii ki ne kadar fark ediyor bu fark tam bilmemekle beraber 1-2 cm lik farklar bile sonucu degistiriyor olabilir diye dusunuyorum

1500 km lik ege turumu bugun tamamladım. Tur camı taktırmamıstım. 100-130 km hızlarda ruzgarlı yollarda oldukca zorlandım.
    Ozellikle yan ruzgar hem hızımı hemde dengemi oldukca bozdu.
    Dedigim sartlarda ozellikle uzun ve genîs virajları alırken gidonun ara sıra hafif sallanması korkuttu tabiiki acemiligin etkisi buyuk
    Topcase'siz hic surmedigim icin acaba topcase' in etkisi olabilirmî diye aklıma geldi. Fakat yan ruzgarda sanırım topcase' in etkisi cok fazla olmaz?

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar ben motosikletime çakmaklık taktırmak istiyorum. Anes'le görüştüm, ellerinde yokmuş. Bunu taktıranlar var grupta, nerede, nereye, nasıl ve ne kadara taktırdılar? (4N sorusu oldu ) Bilgi alabilirsem çok mutlu olacağım.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motosikletime çakmaklık taktırmak istiyorum. Anes'le görüştüm, ellerinde yokmuş. Bunu taktıranlar var grupta, nerede, nereye, nasıl ve ne kadara taktırdılar? (4N sorusu oldu ) Bilgi alabilirsem çok mutlu olacağım.
    Eser,

Ben motoplustan aldım. Lakin aynısını dördebir fiyatına benden sonra aldılar. Nasıl mı? Marine için yapılan çakmaklar bunlar. Marine malzemeleri satan herhangi bir yere gidip, su geçirmez olanından al. Dilersen alan arakdaşa yerini de sorarım.

Ben torpidoya taktırdım. Böylece telefonu içine atıyorum şarj oluyor.

Bir bilgi daha vereyim. Enerji için ayrılmış bir soket yeri, hatta ilave sigorta için sigorta kutusunda yeri bile var. Sanırım Suat ın poaylaştıüı bir bilgi idi. Servis manuelinde var ama servisler bilmiyor.

Montaj için hala servisi tercih ediyorum. Malum garanti derdi.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

4. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (23-07-2013)

Enduroist Katılımcı Üye ErdenAyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDEN AYAS
    Motosiklet
    NC700XA - YAMAHA XCITY 250
    Marka
    Honda

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eser makineyi yarın çakmaklık taktırmak için Esengül'e bırakıyorum.
    Suat Hocamın gönderdiği servis manuelini okudum çöktüm motorun başına, baktım ki olmayacak, mutlaka kıracam bişeyleri, tırstım kapadım tekrar. Elim yetmedi buna.
    SWmotech aldım, gidona taktıracağım.
    Ersan abim bagaj içine koymuş ama ben dışarı atacağım çakmaklığı. Bagaj hamam gibi olduğu için telefon sapıtıyor bagajdan çıkarınca. yumurta pişirir anlayacağın aç kalmazsın
    Sertan'a rastlarsan bi göz at makinesine, gidon vidalarına bağlı durumda...
    Yarın akşam servis işçilik fiyatını yazarım.
    Konu ErdenAyas tarafından (22-07-2013 Saat 19:58 ) değiştirilmiştir.
    Dedemden; "Yavaş git, hep git..."

6. ErdenAyas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (23-07-2013)

Enduroist Üye Fatih Tuncarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Tuncarslan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Ben transalpime balikmarketim diye bir siteden almistim cakmakligi. Marine tipi su gecirmez. Bagajda olunca ne su gecirmez modele ne de motosiklet icin ozel bir urune ihtiyac var. Arabalarin cakmak girisine takilan ve cakmak girisini coklayan hatta ustunde usb olan kablolu bir urun alin. Kabloyu kesip dogrudan sigorta panelindeki yerine baglayin. Aparat dikdortgen seklinde oldugundan cirt bantla bagajin bir kenarina baglayin gayet guzel oluyor. Fazladan usb de oluyor boylece

8. Fatih Tuncarslan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (24-07-2013),Eser Kara (23-07-2013)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Yeni kask alacağım, eğer o kask ön bagaja olur da sığarsa bu durumda çakmaklığı gidona takacağım. Gidonda kablo kalabalığı olsun istemiyorum aslında ama navigasyon vs kullanıldığında da onun bagajda durması anlamsızlaşıyor. Arada kaldım, ben biraz daha düşüneyim bari üzerine. İkisinin de artıları eksileri var ancak şu usb olayı mantık geldi bana. Çakmaklık ve USB ikisi bir arada olsa süper olur. Aslında usb varken çakmaklığa bile gerek yok belkide. Teşekkürler arkadaşlar hepinize..

Enduroist Üye Fatih Tuncarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Tuncarslan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bahsettigim urun asagida. Bagaj icine bunu koyduktan sonra ince usb kabloyu bagajdan cihaza baglayip kapagi kapatabiliyoruz. Kablo zarar gorse bile bir usb kablo daha almak cok kolay.

http://www.hepsiburada.com/liste/mod...oryId=20024988

Bu aparatin cakmaga giren kablosunu kesip sigorta kutusuna baglamak yeterli. Avadanlik yerine veya tabanda kitap koyulan gozun kapagini cikarip o cukura sigdirilirsa kaska yer kalir. Avadanlik depo kapaginin arkasinda kuyrukda ki cukur kisma koyulabilir.
    Konu Fatih Tuncarslan tarafından (23-07-2013 Saat 03:04 ) değiştirilmiştir.

11. Fatih Tuncarslan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (23-07-2013),Eser Kara (23-07-2013)

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Bence çakmak soketiniz bagajda içinde olsun,avadanlığın olduğu girintinin içinde durmasında bir sakınca yok.Hatta ön tarafta elektirik isteyen GPS'e depo içinden doğru kablosunu uzatabilirsiniz.Deponun su geçirmez plastikleri esnek,ayrıca günlerce bağlı kalmayacak en fazla bir kaç saat.Sonra zaten GPS sökülecek ve çantaya konacak,bence gidona sırf GPS için koyacaksanız bir daha düşünün.İphone gibi akıllı telefonların şarjları malum 1-1.5 gün gidiyor.Yolda motor kullanırken ve 1-2 saat durmadan yol alırken telefon depoda dolar.
    Bende Kalamış marinanın yanındaki West Marine'den almıştım(Kartal'da da var) su geçirmez çakmaklık,buna bile gerek yokmuş,depo nasılsa su almıyor.
    Birde ek olarak,küçük çakmak adaptörleri var,miniminnacık.Şunun gibi;
    http://www.miniinthebox.com/tr/siyah...c_p124270.html
    Alacağınız aletin en az 1 A çıkış vermesi iyi olur,telefonlar daha çabuk dolar.Bende Hama'nın 650mAh'lık olanından var,acele ettim de aldım yoksa en az 1 A'lık alırdım.
    Konu CihanCöbek tarafından (23-07-2013 Saat 03:06 ) değiştirilmiştir.

13. CihanCöbek güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (23-07-2013),Eser Kara (23-07-2013),ZekiAkbay (23-07-2013)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı CihanCöbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çakmak soketiniz bagajda içinde olsun,avadanlığın olduğu girintinin içinde durmasında bir sakınca yok.Hatta ön tarafta elektirik isteyen GPS'e depo içinden doğru kablosunu uzatabilirsiniz.Deponun su geçirmez plastikleri esnek,ayrıca günlerce bağlı kalmayacak en fazla bir kaç saat.Sonra zaten GPS sökülecek ve çantaya konacak,bence gidona sırf GPS için koyacaksanız bir daha düşünün.İphone gibi akıllı telefonların şarjları malum 1-1.5 gün gidiyor.Yolda motor kullanırken ve 1-2 saat durmadan yol alırken telefon depoda dolar.
    Bende Kalamış marinanın yanındaki West Marine'den almıştım(Kartal'da da var) su geçirmez çakmaklık,buna bile gerek yokmuş,depo nasılsa su almıyor.
    Birde ek olarak,küçük çakmak adaptörleri var,miniminnacık.Şunun gibi;
    http://www.miniinthebox.com/tr/siyah...c_p124270.html
    Alacağınız aletin en az 1 A çıkış vermesi iyi olur,telefonlar daha çabuk dolar.Bende Hama'nın 650mAh'lık olanından var,acele ettim de aldım yoksa en az 1 A'lık alırdım.
    Bu akım meselesi hiç aklıma gelmemişti. Bendeki kaç A acaba ?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Fatih Tuncarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettigim urun asagida. Bagaj icine bunu koyduktan sonra ince usb kabloyu bagajdan cihaza baglayip kapagi kapatabiliyoruz. Kablo zarar gorse bile bir usb kablo daha almak cok kolay.

http://www.hepsiburada.com/liste/mod...oryId=20024988

Bu aparatin cakmaga giren kablosunu kesip sigorta kutusuna baglamak yeterli. Avadanlik yerine veya tabanda kitap koyulan gozun kapagini cikarip o cukura sigdirilirsa kaska yer kalir. Avadanlik depo kapaginin arkasinda kuyrukda ki cukur kisma koyulabilir.
    Bu başarılı bir ürün fiyatta uygun.
    Ön deponun dibinde boş bir kapak kullanım kitapçığını koymak için oraya montelenebilir bu yada diğer çakmak soketi.

16. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (23-07-2013)

Sayfa 376 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 276326366372373374375376377378379380386426476 ... SonuncuSonuncu