Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789101112 SonuncuSonuncu
81 den 90´e kadar. Toplam 111 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En bastan itibaren keyifle takip ettim. Su anki motorum(NC700X) kullanim amacima(Istanbulda ise gidip gelmek ve kisa geziler) en uygun motor oldugu icin memnunum ve en az 2-3 yil daha kullanirim ama BMW konusunda ben de insanlarin olaylari biraz abarttigini dusunuyorum. Efsane olmak boyle birsey olsa gerek. BMW 1200GS sonra ADV ve en son K1300S kullanmis biri olarak bence motorlarin kalitesi ve lever sistemleri sayesinde bence de BMw diger markalara gore farkli bir yerde. Ama maliyet-fayda-keyif oranlari her insana gore degiskendir. Ben bu uclemeden ilkini rahatlatabilsem sehir ici kullanacak bile olsam yeni GS sahibi olmayi cok isterim
    zaten ilanlara bakarsanız ,bmw kullanıcılarının bir çoğu ,model yenilemek için motorlarını satılığa çıkarıyor ,ilanlarda yüksek model bmw lerle takas olur ibaresi geçiyor,insan beğenmediği motoru bir daha almak istermi sizce ?

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten ilanlara bakarsanız ,bmw kullanıcılarının bir çoğu ,model yenilemek için motorlarını satılığa çıkarıyor ,ilanlarda yüksek model bmw lerle takas olur ibaresi geçiyor,insan beğenmediği motoru bir daha almak istermi sizce ?
    Çok dogru bir tepit ama kendim uzerinden soylemek gerekirse bunda birde insanin hep daha yeni ve iyisine duydugu aclik-doymazlikda var.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Katılımcı Üye Özgür Özsoylar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Darısı bmw kullanıcılarının başına ,ne zaman bmw hakkında bir şey paylaşacak olsa ,anlayan anlamayan ,bmw sahibi olan ,olmayan herkes, bmw yi kötülemeyi kendine bir borç biliyor , siz bile motorunuzdaki arızanın nedenini bmw ye bağladınız ya, daha söyleyecek söz bulamıyorum.
    Siz beni yanlış anlamışsınız. Orada bir ironi var. Sonuçta arıza yapan motor Honda. BMW yi kötülemiyorum, kötülememde.
    Motor işi büyük oranda keyif işi. İnsan bindiği motordan keyif alıyorsa, marşa basıp teker döndüğünde yüzünde bir gülümseme oluyorsa, uzun bir gezinin ardından bu gülümseme devam ediyorsa, hemen yeni bir gezinin planını yapmayı düşünüyorsa o motor doğru motordur. BMW' ymiş, Honda' ymış farketmez. Hepsinde biraz fazla biraz az sorun çıkabilir. Ama o gülümseme buna değer diye düşündüğün an o motor doğru motordur.
    Aşka düştüm ben de geldim

http://www.facebook.com/birikitekersevdasi

4. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (07-11-2013),Faruk Ortaç (07-11-2013)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

arkadaşlar xzenon farlar için dogrular şunalar ilk açıldıgında 5-6 amper akım çekerler bir dakika sonunda 3 ampere düşer Çünki balast gazı ısıtmıştır.35 w güç harcar.Balastlar röleli oldugu için boştayken akım çekmez.55 w lık ampuller devamlı 5 amper çeker ışık şiddeti xzenona göre yarı yarıyadır xzenonda 4300 kelvin olanı takınca geceniz gündüz olur yagışlı havalarda da en iyi ışımayı ve en az enerji harcamasını elde edersiniz.
    Yani xzenonun aküyü bitirmesi vs sadece söylentidir.zenonu dez avantajı yüksek gerilim kablosu gösterge kablolarına yakın olursa göstergede donma v.s yapabilir.Geceniz aydınlık olsun.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı HALİDUN KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar xzenon farlar için dogrular şunalar ilk açıldıgında 5-6 amper akım çekerler bir dakika sonunda 3 ampere düşer Çünki balast gazı ısıtmıştır.35 w güç harcar.Balastlar röleli oldugu için boştayken akım çekmez.55 w lık ampuller devamlı 5 amper çeker ışık şiddeti xzenona göre yarı yarıyadır xzenonda 4300 kelvin olanı takınca geceniz gündüz olur yagışlı havalarda da en iyi ışımayı ve en az enerji harcamasını elde edersiniz.
    Yani xzenonun aküyü bitirmesi vs sadece söylentidir.zenonu dez avantajı yüksek gerilim kablosu gösterge kablolarına yakın olursa göstergede donma v.s yapabilir.Geceniz aydınlık olsun.
    haldun abi, benim yamaha fazerda 2 tane xenon çalışıyordu ,10 günlük kibrit gibi yuasa akümü öldürdü.xenonları yakıp ,60 km gittikten sonra motoru stop edince ,marş basmıyordu.aküyü 2-3 kere şarja bağlattım ama sonuç hep aynı oldu,en son elektrikçi akünün öldüğünü söyledi,yeni akü aldım,xenonun birini söktüm, daha problem çıkarmamıştı.

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

haldun abi, benim yamaha fazerda 2 tane xenon çalışıyordu ,10 günlük kibrit gibi yuasa akümü öldürdü.xenonları yakıp ,60 km gittikten sonra motoru stop edince ,marş basmıyordu.aküyü 2-3 kere şarja bağlattım ama sonuç hep aynı oldu,en son elektrikçi akünün öldüğünü söyledi,yeni akü aldım,xenonun birini söktüm, daha problem çıkarmamıştı.
    fazerde 2 ampul yanar genelde yanlış hatırlamıyorsam zenonların aküye etkisi ne olurki ampule göre daha az çekerken bence akü bozukmuştur baştan zenona denk gelmiştir.tekini sökünce yerine normal ampulle yanmaya devam etmedimi ilğinç bir durum olmuş.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Enduroist Üye Arto Sevan Oksayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arto Sevan Oksayan
    Motosiklet
    2011 Honda VFR 800 X Crossrunner
    Marka
    Honda

Arkadaşlar hepinize verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, sonuç olarak bana şunu söylermisiniz ?

0 km 2013 bir GS almak mı yoksa 2006-2007 30,000 TL'ye bir GS almak mı ? hangisi sebepleri ve tavsiye edebileceğiniz 2 El BMW satılık motorlar varmıdır ?

Enduroist Üye Arto Sevan Oksayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arto Sevan Oksayan
    Motosiklet
    2011 Honda VFR 800 X Crossrunner
    Marka
    Honda

Birde şu var Şu an 2011 Honda VFR 800 X kullandığım için bu motorla BMW R1200GS karşılaştırırsanız nasıl bir sonuç çıkar ?

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Ben yeriniz de olsam imkan varsa 2014 gs e bakarım. Efsane olmuş.
    Sertan Karamollaoğlu

Enduroist Katılımcı Üye Oytun Uskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Arto Sevan Oksayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde şu var Şu an 2011 Honda VFR 800 X kullandığım için bu motorla BMW R1200GS karşılaştırırsanız nasıl bir sonuç çıkar ?
    VFR 800X ile F800 GS yada GSA'yı kıyaslamak daha doğru olur sanıyorum.

Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789101112 SonuncuSonuncu