Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 488 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 388438478484485486487488489490491492498538588 ... SonuncuSonuncu
4,871 den 4,880´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı biroltopan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam on gün motorumu kullanmadım dün marşa bastım tık yok farı baya canlı yanıyor !!! farı ayrırıp istediğim zaman açıp kapatma aparatı takmam konusunda görüşleriniz ( sadece geceleri açmak istiyorum ) sanırım akünün bitmesindeki neden his lambasının devamlı yanıp sönmesiyle alakalı diye düşünmekteyim ! aküyü çıkarmadan şarj edilebilirmi ???? şimdiden teşekkürler.
    HISS dediğimiz led ışık, 2yıl yansa o aküyü biteremez.

1- akünüzü ölçün olduğu yerde.
    2- 14 aydır kullanıyorum.bende fazla elektrikli aksesuar yok, sadece önde toplam 6w powerled kullanıyorum. arkada sadece frene basınca 5w power led yanıyor. ancak ilk sene yaz tatiline arabayla çıktım 14 gün yattı. bu yaz abd ye gittim 20gün çalışmadı. her seferinde tek seferde çalıştı.
    3- daha öncede yazdık, benden daha çok elektrikli aksesuarı olan var(elcik ısıtma,halojen sis vs.) aküler sapasağlam.

bu işte bir terslik var söyleyeyim.

2. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (02-12-2013)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    Koku konusunda ise,
    Motorun üzerine çıkan kediler, kendi bölgelerini işaretlemek adına, işiyorlar. İşte bu sidik,süzülüp motor bloguna gidiyor ve üzerinde kuruyor. Motor çalışıp ısınınca da ortalığa yayılan koku.... ooooohhhh şinelleee.
    Hakkatten öyle galiba, benimde bir belalım var. Her motoru yıkadığıda pis çamurlu ayaklarıyla her yerde geziyor oraya buraya pisliyor şerefsiz. Dukkana gelince de diğer kediler benim motorun etrafına srtünüp duruyorlar. Bide onlar çişliyor, bu şekilde haberleşi,yorlarmı napioyolar. Bir gün kedinin biri çıkıp -abi şu diğer kedilerle beni tanıştırsana- diyeceğinden korkuyorum

Alıntı MEHMET BAYBO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12000 beklemeye karar verdim

dün 6 arkadaş antakya arsuz iskenderun arası kısa bir gezisi yaptık daha önce görmediğim bir yakıt değeri ortaya çıktı.bence çok şaşılacak bir durum.193 km yol yaptım .dönüştede tekrar fulledim 5.87 lt sadece 27 ,07 tl yaktı .yani 100km de 3,04 yakmış.
    geziye çıkmadan önce şehir içi 189,5km yol yapmıştım 43,5tl lik 9,3lt benzin almıştım nerdeyse 2 katı fark ediyor şehir içi şehirdışı kullanımda.antakyada şehir içi(sürekli dur kalk 1.2.vites 3 ve 4. vitesi çok az görüyorum)
    Aynı şeyi bende yaşadım. 15-20 Motor Ereğli Hamsi Festivaline giitik 4 tane de NC vardı üçümüzde full depo aynı anda aynı yerden aynı hızlarla gittik. Benim 1. diş 78 km. de düştü 150 km.de kırmızı ışık yandı. 225 km. de tam benzinliğin önünde benzin bitti. Diğer NClerde son iki diş olduğu gibi duruyordu. Benim diğerlerinden farkım sadece boş yan çantalarımdı. Bir anlam veremedim. Fikri olan varmı ki?
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (02-12-2013 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Üye biroltopan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    biroltopan
    Motosiklet
    2014 NC 750 X
    Marka
    Honda

özgür bey inanın akümülatör konusunda yazılanları okudukça moralim bozuldu daha birbuçuk aylık motor nasıl oluyorda aküsü bitiyor !!!??? ondan dolayı farlara aç kapa aparatı takayım dedim bende biliyorum farlarımızın açık olması çok faydalı ! yapacağımdan değil öylesine kızgınlığımdan dolayı yazdım ! enerji çekecek hiçbir ilave takyırmadım öylese niye ??????? daha 1,250 km'de garajımda kapalı ortamda brandasıda çekik harbiden HONDA'ya soruyorum neden herkez bu konudan benim gibi sıkıntılı ???????????

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

özgür bey inanın akümülatör konusunda yazılanları okudukça moralim bozuldu daha birbuçuk aylık motor nasıl oluyorda aküsü bitiyor !!!??? ondan dolayı farlara aç kapa aparatı takayım dedim bende biliyorum farlarımızın açık olması çok faydalı ! yapacağımdan değil öylesine kızgınlığımdan dolayı yazdım ! enerji çekecek hiçbir ilave takyırmadım öylese niye ??????? daha 1,250 km'de garajımda kapalı ortamda brandasıda çekik harbiden HONDA'ya soruyorum neden herkez bu konudan benim gibi sıkıntılı ???????????
    Hakikaten bir sıkıntı var bu işte. Bu durumu servise soran var mı? Olmadı Honda TR yi mail yağmuruna tutalım
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Üye biroltopan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    biroltopan
    Motosiklet
    2014 NC 750 X
    Marka
    Honda

ibrahim bey birbuçuk ay kadar önce kuşadası MNR motordan ( 0 ) olarak nc 700 xa yı aldım depoyu tam fulledim 308 km'de yakıt alıp depoyu fulledim tam 51 tl'lik yakıt aldı 100 / 120 km arası sürat yaptım maksimum 120 km rodajda olduğu için nasıl ?

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

ibrahim bey birbuçuk ay kadar önce kuşadası MNR motordan ( 0 ) olarak nc 700 xa yı aldım depoyu tam fulledim 308 km'de yakıt alıp depoyu fulledim tam 51 tl'lik yakıt aldı 100 / 120 km arası sürat yaptım maksimum 120 km rodajda olduğu için nasıl ?
    Bende rodajda hemen hemen aynı yakıtı yakmıştım. Bende bu aralar bir şey var geçen Cuma Ankara'ya gittim yakıt konusu benim yine canımı sıktı, motor 14,000 KM. oldu. Karadeniz turumda artçılı ve yüklü (ort.500kg.) 330 km. gittiğimi biliyorum. Bende de bir sıkıntılar var bakalım ne çıkıcak
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Üye Sabit AKSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sabit AKSU
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Motorun yakıt tüketimi kendi testlerimde tamamen kullanıcıya baglı oldğunu gördüm. Zor şartlarda zorlamada ne şekilde davranacağını görmek için zorladıgımda dip gaz non-stop 150 km yok arkasından 50 km düşük vites yüksek devirde kullanmam sonucu 100 km 5.6 lt yaktı aynı motorla bir hafta sonra 3000-4000 devir aralığında kullandığımda 3.4 lt gibi bir değer yakaladım klasik tip motor kullanır gibi kullanıldığında bu motor çok yakıyor vites değişimlerini 4500 den yuksek olmamalı 4000 ni gecmemeli ekonomik değerler isteniyorsa. Benim motorum 10.000 km de 12 bin bakımı sonrası muhtemelen hava filtresi değişiminin olumlu etkisi ile düşecektir.

Birde ön camurluk yetersiz radyatöre camur atıyor bu cokta güzel birsey değil tez zamanda camurluk uzatma almak farz...

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

12000 de hava filtresi değişmiyor. Değişim aralığı 24000km.

10. Kağan Dalak güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (03-12-2013),Sabit AKSU (04-12-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12000 de hava filtresi değişmiyor. Değişim aralığı 24000km.
    lapas, kn getirecekmiş...ama ne zaman kendileri de bilmiyor...

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lapas, kn getirecekmiş...ama ne zaman kendileri de bilmiyor...
    Bu da iyimiş;) Ben bile getiriyorum,10 günümü alıyor.Arkadaşlar hem getiriyor hemde ne zaman bilmiyor;)

13. CihanCöbek, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (03-12-2013)

Sayfa 488 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 388438478484485486487488489490491492498538588 ... SonuncuSonuncu