Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Question BMW F650 değiş tokuş ile F800 veya R 1200

Sevgili enduroist ailem, 2 buçuk senedir F650GS kullanıyorum ve mayıs 2014'e değişim yapmayı planlıyordum fakat Mayısa kadar bekleyemedim. F650GS'mi değiştirmeye karar verdim. Gönlümde F800GS ya da R1200GS var... F650GS motosikletimin satışını yaptığımda değişim gerçekleştireceğimi düşünüyorum... Yeni model motorun bana limit olmasını istiyorum... Karar aşamasında sizlerinde fikir alışverişlerinize ve tavsiyelerinize önemli olacağını bilmenizi isterim. Şimdiden çok teşekkürler...
    Konu Aras Acer tarafından (24-12-2013 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

limitse r 1200 gs neden mi dersen BOXER MOTOR VE 650 ile olan motosikletinin 800 arasındaki cc,ağırlık ve kullanım farkından daha fazla bir fark olması yeni motosikletin haliyle farklı şeyler uyandırması gerekir diye düşünüyorum ve uzun yolda daha fazla rahat ettireceğini düşünüyorum f800 gs nin artısı şehir içinde daha kıvrak olmasıdır sonuç itibariyle sizinde bildiğiniz gibi iki model de çok iyi
    umarım gönlünüzdeki modeli alırsınız
    Konu Recep Alışkan tarafından (24-12-2013 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

3. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (25-12-2013)

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Şehir içinde kıvraklık açısından bence 1200 de harika bir makina fakat bu değişim planlanırken ekonomik parametreleri değerlendirmek gerekiyor. 1200 ün şehir içi yakıt tüketimi 650 ile kıyaslanınca çok ciddi bir fark karşımıza çıkacaktır. Bence 1200 ün bakım maliyetleri de 650 gs e göre fazla olacaktır.
    Ama limit konusuna gelince 1200 tatmin edici bir makina olacağı için üst limiti temsil etmeye uygundur.

Aras, şehir içi kullanımın fazlaysa bence 1200 külfetli olur. Ama tur ağırlıklı bir kullanımım var, şehir içinde kullanımım az ve ekonomik olarak beni yakıt çok etkilemez diyorsan 1200 doğru seçim olur bence.

5. AtagünTERZİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (25-12-2013)

Enduroist Üye
    Isim
    önder
    Motosiklet
    Gy-200-2
    Marka
    Diger

Belki kendim 1200gs kullanamadığım için, belkide kendi boy ve gücümü düşünerek f800 gs bence. Birde yakıt maliyeti bakim masrafları falan eklenince , ayrica satış fiyatı da cabası !! Benim şahsen limitim hem maddi açıdan, hani artık bu benim son motorum olacak düşüncesi ile f800 olurdu. Hayırlı olsun insallah diyelim, umarım gönlünde yatan kaplana ;) kavusursun tez zamanda. Keyifli sürüşler

7. ondersoydinc, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (25-12-2013)

Enduroist Üye
    Isim
    önder
    Motosiklet
    Gy-200-2
    Marka
    Diger

Hmmm az önce sahibindene bakarken ne göreyim ilan yerini bulmuş bile tabii ilk fotoğraf olarak da bmw 90. Yıl album fotoğrafı konmuş sanal olarak ebelemiş sayılırmıyım bilmem ama şaka bir tarafa umarım bu küçük kaplan yeni sahibine gider ve sende büyük abisini Borusan da ebelersin. Kaplanın ta kendisi f800gs...

9. ondersoydinc, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (25-12-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı ondersoydinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki kendim 1200gs kullanamadığım için, belkide kendi boy ve gücümü düşünerek f800 gs bence. Birde yakıt maliyeti bakim masrafları falan eklenince , ayrica satış fiyatı da cabası !! Benim şahsen limitim hem maddi açıdan, hani artık bu benim son motorum olacak düşüncesi ile f800 olurdu. Hayırlı olsun insallah diyelim, umarım gönlünde yatan kaplana ;) kavusursun tez zamanda. Keyifli sürüşler
    Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    limitse r 1200 gs neden mi dersen BOXER MOTOR VE 650 ile olan motosikletinin 800 arasındaki cc,ağırlık ve kullanım farkından daha fazla bir fark olması yeni motosikletin haliyle farklı şeyler uyandırması gerekir diye düşünüyorum ve uzun yolda daha fazla rahat ettireceğini düşünüyorum f800 gs nin artısı şehir içinde daha kıvrak olmasıdır sonuç itibariyle sizinde bildiğiniz gibi iki model de çok iyi
    umarım gönlünüzdeki modeli alırsınız

Alıntı AtagünTERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde kıvraklık açısından bence 1200 de harika bir makina fakat bu değişim planlanırken ekonomik parametreleri değerlendirmek gerekiyor. 1200 ün şehir içi yakıt tüketimi 650 ile kıyaslanınca çok ciddi bir fark karşımıza çıkacaktır. Bence 1200 ün bakım maliyetleri de 650 gs e göre fazla olacaktır.
    Ama limit konusuna gelince 1200 tatmin edici bir makina olacağı için üst limiti temsil etmeye uygundur.

Aras, şehir içi kullanımın fazlaysa bence 1200 külfetli olur. Ama tur ağırlıklı bir kullanımım var, şehir içinde kullanımım az ve ekonomik olarak beni yakıt çok etkilemez diyorsan 1200 doğru seçim olur bence.

Limit F800 için uygunsa R1200 2008-2009 içinde uygun oluyor. Aslında kafamda hep F800GS var. Tasarım olarakda feci bir görünüşü var. Fakat diğer taraftanda şaftlı motosiklet denemeyi istiyorum. Uzun yol için en çok tercih edilen 1200 olması da seçim yapmakta zorluyor. Şehir içi kullanıyorum çok fazla olmasa da açıkçası bu konuda başka çözüm buldum. Yani şehir içi çok kısa mesafeleri motorla tercih etmiyorum. Ama şehir içindeki kalabalık tarafiğinde yarıp gitmenin ayrı bir avantajı oluyor. Yani açıkçası F800 bana çok güzel duruyor. Pek şikayette duymadım şimdiye kadar... Bakalım vakit henüz var. Aslında F800 deneyimini de yaşamak istiyorum. 2-3 sene F800 kullandıktan sonra 1200'emi geçsem diye düşünüyorum da... Abartmak istemiyorum. Motordan büyük bir keyif alıyorum. Yılbaşı piyangosu bana vursa da bütün enduro modellerden birer tane almak isterdim... Hepinize teşekkür ederim...

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı ondersoydinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmmm az önce sahibindene bakarken ne göreyim ilan yerini bulmuş bile tabii ilk fotoğraf olarak da bmw 90. Yıl album fotoğrafı konmuş sanal olarak ebelemiş sayılırmıyım bilmem ama şaka bir tarafa umarım bu küçük kaplan yeni sahibine gider ve sende büyük abisini Borusan da ebelersin. Kaplanın ta kendisi f800gs...
    Abi aslında motorum heybetli ve hiç şikayetim olmadı. Evet 90. yıl albümüne girdi. Ünlü olmuş ve tarihi kayıtlara geçmiş motosiklettir... Borusanın fiyatları boru gibi tabi bu sadece onların değil bütün araçların fiyatları en az 1-2 kat yükseliyor. Yani Avrupa ülkelerinden üç adet aracı almamız gereken parayı burada bir adet araca yatırıyoruz diye biliyorum... Evet F800 gerçekten tam bir kaplan... R1200 bana biraz hantal gibi geliyor...

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

R1200 için hantal demişsin
    Her iki modelide test etmeden karar veremessin ,Senin gönlünde R1200 zannedersem ağır basıyor
    Bitişikte bir komşum motor arıyordu soktuk kafasına BMW diye sen git K1200R al başta yadırgadım
    Dur hele test edeyim dedim ne ola yol canavarı

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Recai Topallar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    R1200 için hantal demişsin
    Her iki modelide test etmeden karar veremessin ,Senin gönlünde R1200 zannedersem ağır basıyor
    Bitişikte bir komşum motor arıyordu soktuk kafasına BMW diye sen git K1200R al başta yadırgadım
    Dur hele test edeyim dedim ne ola yol canavarı
    Recai abi, R1200'e hantal derken şehiriçi ve sürekli kullanımlar için bu sözcüğü kullandım. Yoksa R1200 kimse ile kafa tutamaz... K1200R'de güzel bir motor. Ama biz endurocuyuz... Aslında test etmek isterdim ve özellikle şaftlı bir motosikleti merak ediyorum...

ch
    Guest

Recai Abi, tabiki R1200GS hantal değil.. Hatta çoğu makineden daha kıvraktır.. Ama K1200 ile de aralarında motor açısından, buna binayen de silindir sayısı, tork ve beygir bazında epey fark var.. Onu da gözardı etmemek lazım..

Bu arada Aras, elimde güzel bir 2006 R1200GS var..
    Hatta elimde bir de 2005 R1150GS ADV var ki babalar gibi.. Uzun yolda ki sen uzun yol yapıyorsun, hepsinden daha rahattır (R1200GS de dahil)..
    Bir konuşalım istersen..
    Konu ch tarafından (25-12-2013 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.

15. ch, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (25-12-2013)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu