Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Mehmet Tolga AKALIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Africa Twin, Ramzey 200 cross
    Marka
    Honda

Standart ALINIK : XL 600 Transalp ; rica bela bir el atın yoksa bir dostumuzu kaybedeceğiz:)

Arkadaşlar ; Uzun yıllar Dağcılık , aletli dalış , bisiklet ve geleneksel savaş sanatlarını birlikte yapmış 3 kişilik bir Keşan'lı ekibiz. 2005 yılında aynı ekip birkaç takviye ile ramzey 200 cross aldık ve dağ tepe bayır gezdik. Zaman geldi artık gitmek lazım dedik ve 3 adet uzun yol yapacağımız enduro almaya karar verdik. Uzun araştırmalar sonucu ben bir Africa aldım. Forum üyesi oğuz abi (aktan) bir 97 tenere aldı. Ekibin 3. üyesi Ümit içinde maliyet fayda vs sebepler ile bir 600 lük transalp almaya karar verdik. Günlük sahibinden com takipleri sonucu bir tane bulduk. Anlaştık.Motor için iki defa istanbul'a gidildi. Şu oldu bu oldu bir türlü teslim alamadık. Ümit ciddi moral bozukluğu içerisinde ve vazgeçmesine ramak kalmış durumda. Niyeyse bize dahi sitem eder vaziyete geldi. Durum gün geçtikçe ağırlaşıyor ve bu transalpi bulmak teşbihte hata olmasın sünnetti farz oldu. Mazallah arkadaşlığımız zedelenecek Mümkünse bir el atın bitirelim bu ızdırabı

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

152587344 ilan nolu motor çok temiz görünüyor diğerlerinin kleri çok yüksek makina 1996 model fakat km düşük ve gerçekten diri duruyor ona bakabilirsiniz bence...

Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

evet motor oldukça temiz duruyor ancak 1996 bir enduroya 9750 verecek bütçe yok dostum. Verilmeli mi?? o da ayrı bir husus. 7500-8000 maksimum bir bütçe var ve bu bütçe dahilinde çözüm üretmeye çalışıyoruz ne yazık ki. İlgin için teşekkürler ayrıca

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Naçizane daha temiz bulma ihtimalinizin daha yüksek olduğu KLR650 ya da KLE500 de bakabilirsiniz diye düşünüyorum.

Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı Mehmet Tolga AKALIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet motor oldukça temiz duruyor ancak 1996 bir enduroya 9750 verecek bütçe yok dostum.
    Bu konudaki 2. soru da: 1995 model, yani 17 yaşında bir motor gerçekten 38500 km mi?
    Ki bence Bakımları yapılarak kullanılmış, insan gibi binilmiş bir Transalpin km sinin önemi yoktur

Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Naçizane daha temiz bulma ihtimalinizin daha yüksek olduğu KLR650 ya da KLE500 de bakabilirsiniz diye düşünüyorum.
    ben kendisine freewind öneriyorum . Forumlarda fazla bilgi olmamasına rağmen yazılanlar genellikle oldukça olumlu ifadeler. Küresel alışveriş imkanları sebebi ile artık kısmi parça sorunu da bulunmuyor. Freewind kullanan arkadaşlar varsa önerilerini de dinlemek isteriz

Enduroist Üye Barış ALTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Africa Twin'di, XL650 Transalp'di, şimdi XL600 Transalp
    Marka
    Honda

Bende bütçe vb. gibi sebeplerden ötürü bir süredir xl600 bakıyorum ama şu anda alınacak bir ilan yok. Motosikletçi bir abimiz elindeki 99 model transalp'i 15.000 civarı bir fiyattan ilana sokarak xl600 piyasasını şişirdi sonra 13.000'e çekti sonra ne oldu bilmiyorum. Tolga bey'in dediği gibi xl600'ün piyasası bence de maxsimum 7500-8000'dir. Üstünü isteyen ister isteyen verir bu benim fikrim.
    Bu sebepten ötürü bende suzuki freewind'e yöneldim, bu motorun dezavantajı büyük ihtimal son sahibi olursunuz
    Gerçi xl600 transalp'e çok fazla isterseniz onunda son sahibi olursunuz (satamayacağınız için
    Bu arada kimse üstüne alınmasın herkes istediği fiyattan satılığa çıkarır, ben sadece bana fikir soran arkadaşlara söylediğim şeyi söylemeye çalışıyorum, dediğim şudur;
    Bir motorun 3 fiyatı vardır.
    1. Şov fiyatı ; bu fiyattan ilana çıkarsın satamazsın ama namın yürür.Diğer ilanlardaki fiyatları şişirirsin motorun değer kazanır.
    2. Satış fiyatı; satılabilecek bir fiyattır ama piyasada aynı fiyatta muadili çok olduğu için "o" alıcıyı bulmak için şanslı olmanız ve zaman gerekir.
    3. Anında satış fiyatı ; sizi diğer muadillerin önüne geçiren ama motorunuzun değerini de yok etmeyen bir değerdir. Bu fiyatla 10 gün içinde sattınız sattınız, satamadınız mı motorunuzun bir sorunu olduğunu düşünmeye başlar insanlar (hem ucuz hem de satılmadı diye
    Dediğim gibi herkes fiyatı belirlemekte özgürdür yukarıdaki saptamalar benim nacizane görüşümdür

Enduroist Üye Barış ALTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    E. Barış ALTAN
    Motosiklet
    Africa Twin'di, XL650 Transalp'di, şimdi XL600 Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı Mehmet Tolga AKALIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendisine freewind öneriyorum . Forumlarda fazla bilgi olmamasına rağmen yazılanlar genellikle oldukça olumlu ifadeler. Küresel alışveriş imkanları sebebi ile artık kısmi parça sorunu da bulunmuyor. Freewind kullanan arkadaşlar varsa önerilerini de dinlemek isteriz
    sizin yazdığınızı cevabı gönderdikten sonra gördüm...
    süreç heryerde aynı işliyor sanırım önce transalp....fiyatlar aşırı olunca freewind'a yönelme...
    bende freewind kullanıcılarının görüşlerini merakla bekliyorum.

Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Oğuzhan Sarıtaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konudaki 2. soru da: 1995 model, yani 17 yaşında bir motor gerçekten 38500 km mi?
    Ki bence Bakımları yapılarak kullanılmış, insan gibi binilmiş bir Transalpin km sinin önemi yoktur
    Sanırım ilk bölümde cümleyi düşük ve dolayısıyla çift anlamlı kurmuşum. 1996 model bir motora da o paralar verilebilir belki . (bunu 2000 model donanımlı bir afrikaya yan çantalar trax vs iki ay önce 15500 vermiş biri olarak ifade ediyorum). Bizim bütçemiz limitleri dahilinde vermek imkansız demek istemiştim ilk cümle de ...

Sanırım bizim ümit'i Transalp kapsamında cezbeden hususta sizin şu cümlenizde yatmakta ...'' insan gibi binilmiş bir Transalp'in km sinin önemi yoktur"

Kle 500 ile ilgili ben de forum değerlendirmelerini aktardım kendisine . Arkadaşımız ortalama 110 kg ve eşi ile birlikte de zaman
    zaman binmek istiyor. ( ağusto kıyı ege akdeniz dönüş toroslardan bir gezi planımız var ve o da eşi ile katılacak) Kle ile ilgili bazı negatif yorumlardan da etkileniyor sanırım.

Malum az bilgi ile çok yorum yapan ve münferid sorunu genelleme yolu ile ifade eden geleneğimiz var. Bu kapsamda daha önce yapılmış yorumların tecrübesi az olan insanlar üzerinde etkisi fazla olabiliyor

Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı naproksen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bütçe vb. gibi sebeplerden ötürü bir süredir xl600 bakıyorum ama şu anda alınacak bir ilan yok. Motosikletçi bir abimiz elindeki 99 model transalp'i 15.000 civarı bir fiyattan ilana sokarak xl600 piyasasını şişirdi sonra 13.000'e çekti sonra ne oldu bilmiyorum. Tolga bey'in dediği gibi xl600'ün piyasası bence de maxsimum 7500-8000'dir. Üstünü isteyen ister isteyen verir bu benim fikrim.
    Bu sebepten ötürü bende suzuki freewind'e yöneldim, bu motorun dezavantajı büyük ihtimal son sahibi olursunuz
    Gerçi xl600 transalp'e çok fazla isterseniz onunda son sahibi olursunuz (satamayacağınız için
    Bu arada kimse üstüne alınmasın herkes istediği fiyattan satılığa çıkarır, ben sadece bana fikir soran arkadaşlara söylediğim şeyi söylemeye çalışıyorum, dediğim şudur;
    Bir motorun 3 fiyatı vardır.
    1. Şov fiyatı ; bu fiyattan ilana çıkarsın satamazsın ama namın yürür.Diğer ilanlardaki fiyatları şişirirsin motorun değer kazanır.
    2. Satış fiyatı; satılabilecek bir fiyattır ama piyasada aynı fiyatta muadili çok olduğu için "o" alıcıyı bulmak için şanslı olmanız ve zaman gerekir.
    3. Anında satış fiyatı ; sizi diğer muadillerin önüne geçiren ama motorunuzun değerini de yok etmeyen bir değerdir. Bu fiyatla 10 gün içinde sattınız sattınız, satamadınız mı motorunuzun bir sorunu olduğunu düşünmeye başlar insanlar (hem ucuz hem de satılmadı diye
    Dediğim gibi herkes fiyatı belirlemekte özgürdür yukarıdaki saptamalar benim nacizane görüşümdür

Oldukça iyi bir şekilde özetlemişsiniz fiyatlandırma mantığını Bu arada naproksen ismi yabancı değil. Africa ile ilgili olağanüstü bir değerlendirme yazınızı okumuştum(yanılmıyorsam size ait) ve Africa almamda etkili olduğunu ifade edebilirim.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu