Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 51 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı Sadık SÖNMEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel soru güzel cevaplar.

Deriyajı sıktım, arka tekerde güç kayboldu, hemen sonrasında debriyajı bırakmadan normal gittiğim gazın üzerinde biraz gaz veriyorum motora ki birazdan arka tekerlekten geri dönecek güç ile aynı devire gelsin. Böylece aradaki devir farkı nedeni ile kayma riskini en aza indirdiğimi zannediyorum

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Deriyajı sıktım, arka tekerde güç kayboldu, hemen sonrasında debriyajı bırakmadan normal gittiğim gazın üzerinde biraz gaz veriyorum motora ki birazdan arka tekerlekten geri dönecek güç ile aynı devire gelsin. Böylece aradaki devir farkı nedeni ile kayma riskini en aza indirdiğimi zannediyorum

Ama doğrusu, iyi planlama ile viraj içerisinde atraksiyonlara girmemek

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"[/QUOTE]

Sadık Slm ;

Bence bu yaptığın arka tekerin saliselik de olsa kilitlenmesine neden olacak ve zaten sıkıntılı olan durumu daha da sıkıntılı hale getirecektir.
    En azından vitesi değiştirip debriyajı bıraktıktan sonra gazı çok çabuk açarak bir nebze de olsa motorun gücü ile devir ivmelenmesine olanak tanımak daha emniyetli olacaktır.

Bu arada benim gibi GS sürücülerine nacizane bir uyarım olacak, bu tür sıkıntılı durumlarda yapılamsı gerekenler ile kullanılması gereken teknikleri çoğumuz telelever, paralever sayesinde unuttuk yada unutmak üzereyiz.

Kendi adıma söylüyorum, hayat bu gün gelir de GS yerine başka motora binmem gerekecek olursa durum harbiden fena olacak.

2. Yavuz GENCOGLU güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (26-03-2014),Engin Delipınar (26-03-2014),Sadık SÖNMEZ (26-03-2014)