Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Orjinal zincir dişli seti var şuan motorun üzerinde ( borusan faturalı zincir dişli değişimi söz konusu) ve 4100 devirde 100 km/h ile gidiyorum. Motorun üzerinde yeni bir takım tourance lastik takımı var beni en az 1 sezon götürecek durumdalar. Sonrasında sava mc30 takmayı düşünüyorum ancak sava hızla fiyat yükseltiyor. Bu hızla giderse almam : ) Bu arada mesaj kutumu da temizledim.

Melih Abi neden ön değilde arka dişli değişimi ? Ne gibi avantajı olacak acaba ? Arka dişliyi araştırmadım ancak ön dişliden daha pahalı olacaktır muhtemelen. Ön dişli 50 tl civarına getirtebiliyorum.
Şu an ki durumda 4100 devir 100 km/h hızım var. 4000 devirde 110-120 civarı bir hız yeterli olacaktır benim için.

Bu arada radyatör 1.3 lt, yedek hazne 0.1 lt alıyormuş klavuza göre. %50 su-antifriz karışımı koyun yazıyor. Öyle mi yapmalı yoksa tamamını antifriz mi koymalı ?
Evet hocam doğrudur 50-50 karışım olarak ekliyorsun o küsürat da genleşme tankı için.

Yağı da toplam 2.3lt önce 2lt koy çalıştır kalanı daha sonra ekle bu şekilde yazıyor kitapçıkta.

Sava eski motorda vardı benim senin yazdığın modeli nereden araştırabilirim distribütörü falan varmı nereden alınır?