Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 238 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 138188228234235236237238239240241242248288 ... SonuncuSonuncu
2,371 den 2,380´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Aras çok alakasız bir yerden girip KTM 640 adventure öneresim geldi sana. tek silindir, 25 litre kapasite, 144 kg ağırlık (crf'ten 14 kg ağır) uygun fiyatlı,dayanıklı bir it yavrusu kafanı karıştırmak gibi olmasın ama yolculuk için güzel bir alternatif olabilir ;)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Kaan Kerci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aras çok alakasız bir yerden girip KTM 640 adventure öneresim geldi sana. tek silindir, 25 litre kapasite, 144 kg ağırlık (crf'ten 14 kg ağır) uygun fiyatlı,dayanıklı bir it yavrusu kafanı karıştırmak gibi olmasın ama yolculuk için güzel bir alternatif olabilir ;)
    Kaan günlerdir ön araştırmalar yapıyorum. Sahibim.comda iki tane var! İkisi de bana ters geliyor... Biri fiyat olarak yüksek diğeri hurda olmuş sanki... Bütçemi biraz kısıtlayacağım için en fazla 10 bin TL lik bir şey düşünüyorum... KTM servis ağı büyük şehirlerde var. Daha küçük yerlerde problem yaratacağını düşünüyorum... Bu yüzden KTM, BMW, Ducati v.s gibi markalardan uzak duruyorum... Benim düşüncem bu tarz markalar sadece yüksek bütçeli insanlara hitap ediyor... Tabi benimde var belki çok rahat konforlu ama vazgeçmek zorunda kalıyorum... Daha iyi alternatifler bakınıyorum... Az masraf, az benzin, çok yol, kolay onarım... Teşekkür ediyorum.

CRF gözümde daha çok şanı parlamaya başladı. Özellikle temiz bir CRF 450x bulursam hiç kaçırmayacağım... Olmazsa CRF 250L ile yola devam edeceğim. Şimdilik böyle düşünüyorum... iyi günler...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı Aras Acer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan günlerdir ön araştırmalar yapıyorum. Sahibim.comda iki tane var! İkisi de bana ters geliyor... Biri fiyat olarak yüksek diğeri hurda olmuş sanki... Bütçemi biraz kısıtlayacağım için en fazla 10 bin TL lik bir şey düşünüyorum... KTM servis ağı büyük şehirlerde var. Daha küçük yerlerde problem yaratacağını düşünüyorum... Bu yüzden KTM, BMW, Ducati v.s gibi markalardan uzak duruyorum... Benim düşüncem bu tarz markalar sadece yüksek bütçeli insanlara hitap ediyor... Tabi benimde var belki çok rahat konforlu ama vazgeçmek zorunda kalıyorum... Daha iyi alternatifler bakınıyorum... Az masraf, az benzin, çok yol, kolay onarım... Teşekkür ediyorum.

CRF gözümde daha çok şanı parlamaya başladı. Özellikle temiz bir CRF 450x bulursam hiç kaçırmayacağım... Olmazsa CRF 250L ile yola devam edeceğim. Şimdilik böyle düşünüyorum... iyi günler...
    Aras işin maliyet kısmında haklısın. uzun yolculukta servis parça usta sıkıntısı Honda'ya göre daha olası, o noktada da aslında mümkün olduğunca mekanikten anlayıp,fazla elektronik zımbırtısı olmayan motosiklet tercih etmek daha risksiz. CRF 450x, 250'ye göre daha mantıklı, yükün de olacağını düşünürsen düz yolda 250'yle sıkılma ihtimalin yüksek. ama asıl önemli olan o kadar yük ve yolda ihtiyacın olduğunda (araç sollama, rampa, arkandan kamyon gelmesi vs) motorun yetersiz kalması. gözümüzü kulağımız açıp sana bir 450x bakmaya başlayalım o zaman ;)

4. Kaan Kerci, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (23-04-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Standart Honda CRF250L

Evet harika olur. Güzel düşünmüşsun hatta aklımı okudun diye bilirim. Aslında cok mantıklı. Bende araştırıyorum. Takas eden birini bulursam hemen takas yapmak isterim. Tura çıkmadan önce de alışmış olurum. Sağol...

Enduroist Üye Yıldıray Büker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yıldıray Büker
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Alıntı Kemal Bulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun aksam alip uygulayacagim sonuclari paylasirim insallah ise yarar Tesekkur ederim Yildiray bey.
    İşine yaradı mı merak ettim?

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

450x ler saatlik bakımı var yanlış bilmiyor isem?

8. Abdullah BATIK güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemsolmaz (24-04-2014),emre atakan (24-04-2014),Engin Delipınar (24-04-2014)

Enduroist Üye cemsolmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem solmaz
    Motosiklet
    mondial x-treme max
    Marka
    Ugur

Alıntı Abdullah BATIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet 15 saatte bir yag değişimi yazıyordu bir yerde

10. cemsolmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (24-04-2014)

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

450 lik tek uzun bakım aralıklı DRz400ler

12. Abdullah BATIK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (24-04-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

450 lik tek uzun bakım aralıklı DRz400ler
    Alıntı cemsolmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet 15 saatte bir yag değişimi yazıyordu bir yerde
    Açıkçası bu söylenenlerden ürktüm... Peki ağalar CRF 250L çok cazip fakat aynı keyifte hızı çok olan ne olabilir. Ben F650 ile e-5 te en az 160 filan yapıyorum yani 650 cc den 130 la gitmek nasıl bir duygu alışabilir miyim diye düşünüyorum.... Galiba anlaşılan yine dönüp durup Crf 250l ye koordinatları sabitleyeceğiz. Motorumu sattıktan sonra iyice ölçüp biçip kararımı vereceğim. Tabi ki başka alternatif seçenek olmaz ise mecbur bunda karar kılacağım... Birde bunların bakımları kaç binde bir yapılır. F650 GS motorda 10 bin km de bir yapıyorum... iyi akşamlar...

Enduroist Katılımcı Üye MuratBOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Varmı dünyada hem hafif hem güçlü hem hızlı hem az yakan en önemlisi ucuz olan motor ??? oturcan dusuncen ben ne amaçla motor kullanicam diye,yolda bir f650 ile bir gitmez ama arazide tozunu tutturur,öyle yerlerden inip çıkar ki şaşırıp kalirsin.Değilmi ki aklına girmiş demekki f650 den daha iyi .Egzoz ejk megabomb dislilerle oynadinmi mermiye dönüyor,honda son yıllarda pahalı ama hakkini veriyor, yedek parçada Turkiye'de kral kim ??? tabi ki HONDA ,hiç düşünme cak geç,bu arada 2.elde olüculer var 7-8 bin tlye dussun diye bekliyorlar,motorun teslimi herşey dahil 13.000 olmuş kim satar o paraya öylesine on tekeri kaldırıp dalasim var
    Alışılmışındışındaymışım...

15. MuratBOY, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (24-04-2014)

Sayfa 238 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 138188228234235236237238239240241242248288 ... SonuncuSonuncu