Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 250 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 150200240246247248249250251252253254260300 ... SonuncuSonuncu
2,491 den 2,500´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÖKHAN UZUN
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Aras Bey geçmiş olsun. Başınıza kısa sürede bu kadar talihsizlik gelmesi çok üzücü.
    Sanırım sizin motorunuzla ilgili bir şanssızlık durumu var.
    Ben 33.000 i devirdim. Sadece asfaltta sürüyorum ama hiç bir ciddi sorun yaşamadım.
    Emre Atakan resmen motorun anasını ağlatıyor dağ tepe demeden. 20.000 i devirdi onda da bir sorun yok.
    Umarım bu yaşadıklarınız tekrarlanmaz ve motorunuzun keyfini sürmek kısmet olur.
    Montani semper liberi ... Dağcı daima özgürdür

2. GokhanUzun güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (17-05-2014),emre atakan (21-05-2014)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Standart Honda CRF250L

Alıntı GokhanUzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aras Bey geçmiş olsun. Başınıza kısa sürede bu kadar talihsizlik gelmesi çok üzücü.
    Sanırım sizin motorunuzla ilgili bir şanssızlık durumu var.
    Ben 33.000 i devirdim. Sadece asfaltta sürüyorum ama hiç bir ciddi sorun yaşamadım.
    Emre Atakan resmen motorun anasını ağlatıyor dağ tepe demeden. 20.000 i devirdi onda da bir sorun yok.
    Umarım bu yaşadıklarınız tekrarlanmaz ve motorunuzun keyfini sürmek kısmet olur.
    Siz şanslısınız. Sanırım talihsizlik bana denk geldi... 2 aylık yapacagım yolculuğa karanlık bir gölge düşürdü... Bu sekilde gitmem beni ürkütüyor... ( Saçma ve cok ilginç gercekten komple fabrikada herhalde motorunu indirip değiştirmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Salı gunü Honda Servisi'ne gidip bu sorunun değiştirilmesini isteyeceğim... Dilekçemede cevap verirlerse iyi olur... Yaşadığım bunca talihsizlik kullanıcı hatası olduğunu sanmıyorum... Hondanin mekanik problemi diğer problemlerinde kurukledigini düşünüyorum...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Kıdemli Üye erkan zorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan zorlu
    Motosiklet
    FREERIDE 250R YANINA CRF RALLY ISTER
    Marka
    Ktm

gecmis olsun aras bey uzucu bi durum.honda bi cozum bulur insallah.
    bu gun sigorta yptirdim 400tl ile 127 tl ar
    si fiyat aldim ,127 tl ile demir sigortaya ypturdim.
    denizli oludeniz yaptim bu gun depo yu fulledim 6.930lt benzin aldim tek diste tekrr benzin aldim 197km de 5.810lt aldi

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Honda bugün çalışıyor... Motorumu yeniden götürerek; belirli bir hizdayken istop ettigi sikayettimi bildirdim... Çarşamba günü haber vereceklerini söylediler... Bekleyelim ve görelim...

Enduroist Kıdemli Üye erkan zorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan zorlu
    Motosiklet
    FREERIDE 250R YANINA CRF RALLY ISTER
    Marka
    Ktm

motorla beraber aksesuarlardamı zamlandı ya 16.05.2013 tarihinde sıfırnı 10100tl ye almsım 15.05.2014 tarihinde ikinci elini 9700t ye aldım
    http://www.konsukmotor.com/urun-768-...MA_DEMIRI.html
    konsuk motorda canta demirini gecen sene 90 tl ye almıstım bu sene 150 olmus
    aneste motor koruma demiri 150 idi bu sene 300 olmus
    bu fiyatlar ne böylee ya bir yıl içinde

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

garantiden debriyaj balatası, amortisör yağı keçesi değiştiren çok oldu, 60-70bin gidecek balatanın böyle çabuk bitmesi normal değil keşke biraz daha bastırsaydınız. balata sıyırıyorsa yada yanıyorsa ya eliniz sürekli debriyajda yani yarım debriyaj yapıyorsunuz yada debriyaj ayarı iyi yapılmamıştır. tabiki firma suçu üzerine almıyor ve kullanıcı hatası diyor. yağ keçesi patlayan bir abimizinde değiştirmek istemediler, servise gittiğinde e tabi araziye giriyorsunuz hoplayıp zıplıyor, zorluyorsunuz motoru demişler onunda nevri dönmüş arazi motoru değilmi lan bu demiş. bu servisteki tamirci arkadaşları da anlayamıyorum, daha sorunumu tam anlatmadan hemen kullanıcı hatası diyorsun, firmaya arka çıkman sana prim mi kazandrıyor anasını satayım. derdimi dinle sorunumu yaz merkeze ilet bırak onlar karar versin, degil mi?
    keşke takım çantasındaki 10 anahtarla manetin oradaki ayar yerinden debriyaj telini biraz salsaydınız, bu şekilde balatalar biraz daha yapışır ve şehre kadar sizi atabilme ihtimali olabilirdi. benzer bir durumda çok işe yaramıştı.
    stop etme durumu ilk başlarda bende de 2-3sefer oldu, aragaz dediğimiz kesik kesik gaz vermek zorunda kaldığımız durumlarda motor boğuluyor ve stop ediyordu çoook uzun zmandır hiç tekrarlamadı. 26bin km yi geçtim, bunun 3te 1inden fazlası arazidir, arazide 3. vitesten yukarısı yok gibi ve çok yarım debriyaj kullanmak gerekiyor, atlayıp zıplıyoruzda. bunlara ragmen ne debriyaj sorunu nede keçe problemi yaşamadım.
    bir problem varsa ve garanti veriyorsa honda bunun arkasında durmalı
    Konu emre atakan tarafından (21-05-2014 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

8. emre atakan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (21-05-2014),Aydoğan AKIN (23-05-2014),cemsolmaz (21-05-2014)

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Aras bey ne derler geçmiş olsun öncelikle

Ama inanın çok can sıkıcı bir durum bu. Servisler genellikle pek garantiden bir şey değiştirme yapmamak için elinden geleni yapıyorlar ve konunun hakimi olmadığımzı için başarılıda oluyorlar.. Öncelikle hep kullanıcı olarak sorun bizde deniyor. O zaman bu durumda bu motorun nesi garanti altında diye insan kendine sormadan edemiyor. Ama bir diğer konuda serviste tanıdığınız bir usta varsa garnatiye girdirme olayı kolaylaşıyor. Birde motorda bir sorun çıkınca artık insanı soğutuyor. Kısacası Aras bey sıkıntınızı çok iyi anlıyorum ama ne yapılabilir kısmında bence doğru yapmışsınız şikayet kısmı önemli bir diğer konuda türkiye honda merkezi ile ilgili bu konuyu görüşme fırsatınız oldu mu?

Ona göre bizde bilgilenelim sonuçta burada bizler kullanıcıyız ve ürünümüz garantili diye düşünürken bu tür sıkıntıların önüne geçmek için bir şeyler yapmak lazım. Yoksa bazılarımız şanslı olup sıkıntısız kullanacak bazılarımız servise para ödesede mutlu olamayacak.
    Konu Alphan Özel tarafından (22-05-2014 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir.

10. Alphan Özel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (23-05-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Standart Honda CRF250L

Alıntı Alphan Özel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aras bey ne derler geçmiş olsun öncelikle

Ama inanın çok can sıkıcı bir durum bu. Servisler genellikle pek garantiden bir şey değiştirme yapmamak için elinden geleni yapıyorlar ve konunun hakimi olmadığımzı için başarılıda oluyorlar.. Öncelikle hep kullanıcı olarak sorun bizde deniyor. O zaman bu durumda bu motorun nesi garanti altında diye insan kendine sormadan edemiyor. Ama bir diğer konuda serviste tanıdığınız bir usta varsa garnatiye girdirme olayı kolaylaşıyor. Birde motorda bir sorun çıkınca artık insanı soğutuyor. Kısacası Aras bey sıkıntınızı çok iyi anlıyorum ama ne yapılabilir kısmında bence doğru yapmışsınız şikayet kısmı önemli bir diğer konuda türkiye honda merkezi ile ilgili bu konuyu görüşme fırsatınız oldu mu?

Ona göre bizde bilgilenelim sonuçta burada bizler kullanıcıyız ve ürünümüz garantili diye düşünürken bu tür sıkıntıların önüne geçmek için bir şeyler yapmak lazım. Yoksa bazılarımız şanslı olup sıkıntısız kullanacak bazılarımız servise para ödesede mutlu olamayacak.
    Tesekkur ediyorum... sıkıntı uzerine sıkıntı... Benim basıma gelen herhalde kimsenin basına gelmiyor... Umarım fazla sorun olmaz... Tabi tecrubelerimizi sürekli paylaşacağız...

Sabah 34 tl ye depoyu fulledim... Fakat benzin göstergesi 123.3 km de tek basamağa inince 24 tl daha doldurmak zorunda kaldım... Sizce yakıt tüketimi normal mıdır? Merak ettim... Yakıt testi yapıyorum... Eğer normal degil ise ne yapmam gerekiyor... Teşekkürler... Gösterge 24 tl doldurduktan sonra çekilmiştir...

Konu Aras Acer tarafından (23-05-2014 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Standart Honda CRF250L

Alıntı emre atakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    garantiden debriyaj balatası, amortisör yağı keçesi değiştiren çok oldu, 60-70bin gidecek balatanın böyle çabuk bitmesi normal değil keşke biraz daha bastırsaydınız. balata sıyırıyorsa yada yanıyorsa ya eliniz sürekli debriyajda yani yarım debriyaj yapıyorsunuz yada debriyaj ayarı iyi yapılmamıştır. tabiki firma suçu üzerine almıyor ve kullanıcı hatası diyor. yağ keçesi patlayan bir abimizinde değiştirmek istemediler, servise gittiğinde e tabi araziye giriyorsunuz hoplayıp zıplıyor, zorluyorsunuz motoru demişler onunda nevri dönmüş arazi motoru değilmi lan bu demiş. bu servisteki tamirci arkadaşları da anlayamıyorum, daha sorunumu tam anlatmadan hemen kullanıcı hatası diyorsun, firmaya arka çıkman sana prim mi kazandrıyor anasını satayım. derdimi dinle sorunumu yaz merkeze ilet bırak onlar karar versin, degil mi?
    keşke takım çantasındaki 10 anahtarla manetin oradaki ayar yerinden debriyaj telini biraz salsaydınız, bu şekilde balatalar biraz daha yapışır ve şehre kadar sizi atabilme ihtimali olabilirdi. benzer bir durumda çok işe yaramıştı.
    stop etme durumu ilk başlarda bende de 2-3sefer oldu, aragaz dediğimiz kesik kesik gaz vermek zorunda kaldığımız durumlarda motor boğuluyor ve stop ediyordu çoook uzun zmandır hiç tekrarlamadı. 26bin km yi geçtim, bunun 3te 1inden fazlası arazidir, arazide 3. vitesten yukarısı yok gibi ve çok yarım debriyaj kullanmak gerekiyor, atlayıp zıplıyoruzda. bunlara ragmen ne debriyaj sorunu nede keçe problemi yaşamadım.
    bir problem varsa ve garanti veriyorsa honda bunun arkasında durmalı
    Servisten çıktıktan sonra güvendiğim icin yanıma herhangi bir anahtar, alet edevat v.b hiç bir şeyi yanıma almadım. Bir sonraki gidişimde mutlaka yanıma alacağım...

Tabi teknik bilgim olmadığı içinde anlattığın yöntemi yapamayacaktım... Elbette servis sorunu yaşadığım için tecrübe kazandık ama sanki acemi gibi bana yaklaşmaları çok saçma... Bugün 130 km yol yaptım ve bu sırada en az 10 kez sürekli motorum istop ederek kendini yeniledi... Yarın yeniden ya servise gideceğim ve giderken başka bir Honda Servisi'ne götürüp göstereceğim... Onlara "mutlaka uzun bir yol testi yapın ki yaşadığım problemi görün" diye uyarıda bulunacağım...
    Konu Aras Acer tarafından (23-05-2014 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bu gün Honda Mutluhan Servisine uğradım. Motorumun seyir halindeyken arada bir istop ettiğini ve Mototal ile Göngör motor servisinin bu sorunu tespit edemediğini söyledim. Salı gününe randevu aldım. Salı günü uğrayıp bu sorunu tespit edilmesi için motorumu servise bırakacağım... Umarım bu problemim bir an önce hal olur... Neyse ki birinin açığını kapatırkan başka problemler çıkıyor... Ben motoru bu kadar hor kullanmadığımı düşünüyorum. Bir hafta önce jantların bilyaları serviste değiştirilmiş fakat bu gün fark ettim ki yeniden bilyalar dağılmış diye tahmin ediyorum... çünkü çan gibi bir ses çıkartıyor. veya daha önceki gibi zincir bir yere çarpıyor gibi garip bir ses çıkartıyor... Sorun sorun...

Sayfa 250 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 150200240246247248249250251252253254260300 ... SonuncuSonuncu