Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 635 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 135535585625631632633634635636637638639645685735 ... SonuncuSonuncu
6,341 den 6,350´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Üye
    Isim
    cenk önerdi
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de aklıma çakmaklık geldi. Acaba direk akuye bağlıysa kontok kapalı iken de elektrik Çekme ihtimali olabilir mi?
    Tabiki kontak kapaliyken de cakmaklikta guc olur. Akuye direk bagli cunku. Ancak ucunda birsey takili degil. Bu boyle bos durumdayken evdeki elektrik prizinden farki olmaz ki. Guc olur ucunda ancak akuyu bosaltiyor olmasi mantikli mi?

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Isin mantık kısmında haklisin ama bu islerde bazen mantık işlemiyor
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Üye
    Isim
    cenk önerdi
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman motora bağlamadan şaj edip bekletmek lazım bir fikir sahibi olunabilir..
    Melih abi voltmetre akuyu sokup, sarj edip bir gun bekletsem kac volt deger gostermeli? yani bu test surecini nasil yapayim?

Enduroist Üye
    Isim
    cenk önerdi
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Kendimce bir deney gerceklestirdim. Akuyu sarj etmistim bu mesajlari yazmaya baslamadan once. Sarj tamamlanmis. Ilk olcumde 12 lerdeydi, ilk marsda guzel calisti, 14 lerde seyretti calisirken yani sarj etti. Stop ettim tekrar calistirmak istedim ama olmadi hafif bi mars almaya bile yeltenmedi ses verdi ve durdu. yine bitti aku. 9 8 5 4 volt mars denedikce sonunda farlari da kapatti azalarak denemelerde.
    Kacak olmadigini, akunun defolu oldugunu buradan anliyoruz
    Yarin arayacagim akusepetini. Bakalim ne diyecekler.

5. cenkonerdi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Faruk Ortaç (04-01-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

geçmiş olsun.malesef net üzerinden alım yapıldığında geri iade durumunu bilemiyorum.
    ama bosch bu son 3-4 aydır bozdu aküyü ya çok fazla bekledi kıyıda köşede yada üretim hatası .ben bir müşterime sattım bosh marka akü 3. gün marş basmıyor şikayeti yle geri aldım iade ettim ve artık müşterilerimede bosch tavsiye edemiyorum.
    uğrama şansınız varsa gelin takviye ile çalıştırma şansınız varsa motorla gelin.bu senenin favori sorunsuz aküsü italyan malı ÜNİBAT marka akü bende henüz geri dönüp memnuniyetsizlik bildiren olmadığından tavsiye edebiliyorum.sorun durumunda azda olsa distiribütöre nazımız geçiyor.yoksa garanti olayı malesef hikaye.

7. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (05-01-2015)

Enduroist Üye
    Isim
    cenk önerdi
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

olacakları az biraz hissedebiliyorum ugur bey. gönderin diyecekler, sonra kullanıcı hatası diyip aynı aküyü gönderecekler. bize de hertarafa yazıp insanları uyarmak kalacak geriye. bakalım yarın arayacagım, sonra da sonucu bildirecegim. ncler güzel makineler az yakıyor ama aküsü pahalı, lastik ebatları tourance exp gibi göreceli uygun ve güzel lastikleri taktırmıyor, elcik korumasına kadar biraz fazla masraf çıkarıyor vergisi de dahil. bakalım nerede sonlanacak. satayım demiştim geçenlerde vstrom için, aradaki 10 bin liralık fiyat farkı yüzünden caymıstım, dogru mu yaptım yanlıs mı bilmiyorum.

önceki yuasa akü yani orjinal akü de şu bahsi geçen sorunlu akülerdendi zaten.. erkenden ömrünü tamamlamıstı 2011 yapımı olmasına ragmen. hep beni bulur.
    Konu cenkonerdi tarafından (04-01-2015 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

yarın size ünibat ın liste fiyatını söylerim, ben esnaf olarak satışını yapıp tavsiye ettiğim bir aküyü, 1-2 ayda bozulduğunda kendim geri alır.müşteriyi ıvır zıvır olaylarla sıkmak istemem.artık kabul ettirirsem geri döner ettiremezsemde,düşürdüm kırdım diye düşünürüm.
    o yüzden tavsiyem net üzerinden aldığınız her mal şans olayıdır. fazla derine inmemek gerekir.nekadarödediniz bilemiyorum ama ben son bosch 12x12 aküyü f 650 gs e 150 tl ye takmıştım.sonrada değiştim zaten.

10. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (05-01-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de aklıma çakmaklık geldi. Acaba direk akuye bağlıysa kontok kapalı iken de elektrik Çekme ihtimali olabilir mi?
    Ben denedim çakmaklığı çıkarttım 4 gün bıraktım marş basmadı, ardından aküyü tekrar şarj ettim sisleri çıkarttım aküyü yerine taktım yine 4 günde şarjı bitti en sonunda sadece motosikletin kendi kutup başlarını taktım onun dışında hiçbir bağlantı bırakmadım ne çakmaklık ne usb ne sisler ne hella ff50 ler, ne röle bağlantıları hiçbir bağlantı kalmadı 3-4 gün içinde soğuk aküyü yine bitirdi. Tek çareyi sıcak odada buldum şarj ettim 10 gün odada kaldı hiç takmadım 10. gün tek marşta çalıştı. Sonuç; aşırı soğuk iklim, sulu aküyü bitiriyor. Jel akünün tek marşta çalıştırdığını bizzat denedim. Bir de şarj olmuş aküyü marş testine soktuğunuzda marş anında 10 voltun altına inmeyecek, inerse şarjı tam olmamış demektir. Ya da akü artık şarj almıyor demektir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

300 TL den aşağı sağlam uzun ömürlü herhangi bir motosiklet malzemesi bulmak zor

Enduroist Üye
    Isim
    cenk önerdi
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben denedim çakmaklığı çıkarttım 4 gün bıraktım marş basmadı, ardından aküyü tekrar şarj ettim sisleri çıkarttım aküyü yerine taktım yine 4 günde şarjı bitti en sonunda sadece motosikletin kendi kutup başlarını taktım onun dışında hiçbir bağlantı bırakmadım ne çakmaklık ne usb ne sisler ne hella ff50 ler, ne röle bağlantıları hiçbir bağlantı kalmadı 3-4 gün içinde soğuk aküyü yine bitirdi. Tek çareyi sıcak odada buldum şarj ettim 10 gün odada kaldı hiç takmadım 10. gün tek marşta çalıştı. Sonuç; aşırı soğuk iklim, sulu aküyü bitiriyor. Jel akünün tek marşta çalıştırdığını bizzat denedim. Bir de şarj olmuş aküyü marş testine soktuğunuzda marş anında 10 voltun altına inmeyecek, inerse şarjı tam olmamış demektir. Ya da akü artık şarj almıyor demektir.
    nc700 e hangi jel aküyü takacagız ki? 4 günler 5 günler ne kadar acınası degil mi? ya da benim yaşadıgım bu olay. düşünsenize yüklenip herşeyimi dağa gittigimi. iki gün kaldım, üçüncü gün bindim motora ve fiyasko.......

bunlardan alıp tasımayi düşünüyorum uzun yola giderken yanımda..
    http://www.ebay.com/itm/2014-AUTO-Em..._Tools&vxp=mtr

Sayfa 635 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 135535585625631632633634635636637638639645685735 ... SonuncuSonuncu