Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 14 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4101112131415161718 ... SonuncuSonuncu
131 den 140´e kadar. Toplam 220 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

ufak capli bir arastirmadan sonra bu gazyagini buldum. adama varil goturuyorsun. tc kimlik nonu soyluyorsun. pompadan dolduruyor. litresi 4tl.
    zincir yaglama isi birazda zevk sanirim. balik tutmak gibi. discharge oluyorsun. zirt pirt baliga gitmeyeceksin ama gittigin zamanda keyfini cikartacaksin.

2. Emre Dalgic güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (18-10-2014),muharremkara (18-10-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Emre Tekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla zinciri değişeli 15K gibi bir şey oldu. 90 numara yağ kullanıyorum. 300-350 km'de bir yağlıyorum. Temizlik olayı yağlamadan önce bir bezle silmekte ibaret. Bazen çok kirliyse bezi biraz gaz yağıyla ıslatıyorum, sonra da kuru bezle geçiyorum. En ufak bir sorun, gevşeme vs. yok. Zaten kullanım kılavuzunda da temizleyin gibi bir şey demiyor. "90 numara yağ kullanın, sprey kullanmayın" diyor. Ben de söyleneni yapıyorum, hem zincir hem de cüzdan memnun.

Gaz yağını kırsal bölgelerdeki benzin istasyonlarında bulabilirsiniz. Ben galiba Karacabey civarında bir PO'dan almıştım. Litresi 4 TL gibi bir şeydi. Gaz yağı bulamıyorsanız kandil yağı da olur. Züccaciyecilerden alabilirsiniz, o da 5 TL gibi bir şey. Birkaç yıl gider. 90 numara yağın bir litresi 10-15 TL arası. 1 lt sanırım 10.000 km götürür sizi (bedava gibi yani).
    Kaç 10bin.
    Ben Gazyağı, 90 numara yağ kombinasyonuna geçeli 15bin km olacak, 2ltGazyağı almıştım herhalde bi 30000 gider, 90 numara Castrol yağ da en az bi 15-20000.

Bu durumda zincir bakımı için son 15000km ve gelecek 15000km için yaptığım harcama 10(Gazyağı) + 12 (n.90 yağ) = 22tl

Spreyleri para tuzağı olarak görüyorum ve Uğur hocamla aynı fikri paylaşıyorum.

Method nedir bende?
    N.90 şanzıman dişli yağı kullandığım için zincirin durumuna göre 300-400km de bir fırça ile yağlıyorum.
    Yağmurda sürdüysem motoru ertesi gün fırçayla yinede bir tur geçmeye çalışırım.
    Genelde 900-1000 km civarı gaz yağı ile temizleyip, iyice kurulayıp, kurumaya bırakıp n.90 yağ ile yağlıyorum.

4. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Furkan Çelebi (18-10-2014)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Ben sprey yağ kullanıyorum. Ama yerim olsaydı ben de gazyağı ile temizlemek isterdim. Zevkli geliyor.

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

en güzeli otomatik yaglama ancak piyasada satılanlar çok pahalı ve montajları bazılarının sıkıntılı ben kendim yaptım çok güzel çalışıyor ve kaç yıldır sıkıntısız kullanıyorum.yazın 140 numara yag kışın 90 çok güzel şekilde yaglıyor ve motor hareket halindeyken devamlı yagladıgı için aşınma en az düzeye iniyor zincirin ömrünü uzatıyor.Yapması çok zor değil önceden çok pahalı debi ayarlayıcı kullanıyordum şimdi ucuzlarını buldum en fazla 50 tl ye mal oluyor montajını kendi yapanlara.isteyenlere bilgi veya yapıp gönderebilirim.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

7. HALİDUN KAYA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (19-10-2014),Ersan ÖZYURT (18-10-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Haldun bey bu sistemi fotografla anlatmaniz mumkunmu lutfen

Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

fotograf yüklemeyi yapamıyorum ama ben wat sap tan göndermeye çalışırım fakat her motora göre az farklılıklar gösterir.beni arayabilirsen izah etmeye çalışırım 5322124353

Enduroist Katılımcı Üye Ozan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ozan Fidan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Merhabalar
    Ortalama 1000 km'de bir zinciri temizleyip yağlıyorum. Sprey şeklindeki temizleyicilerden kullanıyorum ama bir kutuyu 2 temizlemede bitiriyorum Haliyle masraflı olmaya başladı. Alternatif olarak sanırım gazyağı kullanılabilir ama ben hiçbir yerde bulamadım. Kadıköy civarında bulabileceğim bir yer biliyor musunuz yoksa internetten mi sipariş vereyim?

Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

hasanpaşada nalburda var idi daha önceki sahifelerde can tam yerini tarif ediyordu gaz yagı iyidir temizlik için.
    canın tarifini buldum
    Evet hasanpaşa dan aldım sadece küçük bir revizyon yapayım tarifte ihtiyacı olanlar için.
    Minibus yolunda kadikoy istikametinde ilerlerken, kadıköy belediyesinin karşısında otobüs durağını geçtikten sonra sağa hasanpaşa ya dönüş vardır oradan girince 60,70mt sonra ŞOK market var, onun yanında bir nalbur, gaz yağı orada.
    Karakol dan nautilus istikametine giderken bir nalbura girdim, o direkt Şok un yanına gönderdi. Bilginize.

ancak ben otamatik yaglama yapıyorum güzel çalışıyor ve ayrıca yaglama derdim olmuyor isterseniz gelin yapalım rahat edin.

12. HALİDUN KAYA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ozan Fidan (04-06-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ozan Fidan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Ortalama 1000 km'de bir zinciri temizleyip yağlıyorum. Sprey şeklindeki temizleyicilerden kullanıyorum ama bir kutuyu 2 temizlemede bitiriyorum Haliyle masraflı olmaya başladı. Alternatif olarak sanırım gazyağı kullanılabilir ama ben hiçbir yerde bulamadım. Kadıköy civarında bulabileceğim bir yer biliyor musunuz yoksa internetten mi sipariş vereyim?
    Gel bana, yarım litre vereyim sana. Sprey yapabileceğin bir kaba koyabilirsem epeyce yeter. Ben üşengeçlikten kullanmıyorum. Fırça bile hediye ederim. ;)
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

14. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ozan Fidan (04-06-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı HALİDUN KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hasanpaşada nalburda var idi daha önceki sahifelerde can tam yerini tarif ediyordu gaz yagı iyidir temizlik için.
    canın tarifini buldum
    Evet hasanpaşa dan aldım sadece küçük bir revizyon yapayım tarifte ihtiyacı olanlar için.
    Minibus yolunda kadikoy istikametinde ilerlerken, kadıköy belediyesinin karşısında otobüs durağını geçtikten sonra sağa hasanpaşa ya dönüş vardır oradan girince 60,70mt sonra ŞOK market var, onun yanında bir nalbur, gaz yağı orada.
    Karakol dan nautilus istikametine giderken bir nalbura girdim, o direkt Şok un yanına gönderdi. Bilginize.

ancak ben otamatik yaglama yapıyorum güzel çalışıyor ve ayrıca yaglama derdim olmuyor isterseniz gelin yapalım rahat edin.
    Ya bir gelebilsem de yapsak şundan. GS den geçince bir türlü alışamadım gitti.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 14 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4101112131415161718 ... SonuncuSonuncu