Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 68 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bot Dainese kullanıyorum goretex çok memnunum

2. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (17-09-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Kışlık Mont ve Bot Önerisi

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YDS yi uzun botu ben de alacağım sanırım. Geçen sene denemiş ama rahat edememiştim. Tekrar deneyeceğim.
    Pek çok mont kullandım ama Dainese'in bir başka olduğunu söylemeliyim. Son aldığım takımdan çok memnunum.
    Yds asla ayağıma almam 2 defa ayrı yerlerden denetim taş gibi sert üstelik ağır ve rahatsız edici. Sağlamlığına sözüm yok. Daytonayı denedim, çok hafif çok rahat ve havadar. Arasında dünya kadar fark var.
    Benim ayağıma yds olmuyor rahatsızlık veriyor, kullananlara birşey diyemem. Bot benim için çok önemlidir. Bir çok marka ve değişik özellikte bot kullandım. Botun en önemli özelliği bana göre olmazsa olmazı; çok hafif olmalı, aynı zamanda bükülebilir ve yumuşak olmalı(poliüretan taban tercihen),su geçirmemeli, fermuarsız olmalı, ağır kış şartlarında kullanılacaksa da gora-tex olmalı. Korumaları zaten CE olsun yeterli. Bot herşey bence. Diş ağrısı ile bot ağrısı hayatta çekilmez. Yaşayan bilir.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (17-09-2015 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

4. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (17-09-2015)

Enduroist Üye Murat TAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat TAŞ
    Motosiklet
    R120GS ADVENTURE
    Marka
    Bmw

RİCHA İnfinity mont kullanıyorum.Görünür olabilmeme büyük katkı sağlıyor.Ayrıca yağmur membranı ve termal içliği ayrı ayrı çıkarılabilmekte tam yazlık
    veya kışlık mont işini görüyor.

Bot Hein Gericke Rallye 3 Goratex yeni aldım sayılır.Rahat ve güven veren yapısını hemen hissediyorsun.

Dikkat EJDERHA ÇIKABİLİR.........

6. Murat TAŞ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (17-09-2015),Çağın Sarılar (17-09-2015),yılmaz yılmaz (17-09-2015)

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

arkadaşlar ben yds uzun bot almıştım,çamurunu temizlemeden unutmuşum.botun uç kısımlarının boyası sıyrıldı
    eski haline nasıl getirip boyayabilirim acaba.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı Murat TAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RİCHA İnfinity mont kullanıyorum.Görünür olabilmeme büyük katkı sağlıyor.Ayrıca yağmur membranı ve termal içliği ayrı ayrı çıkarılabilmekte tam yazlık
    veya kışlık mont işini görüyor.

Bot Hein Gericke Rallye 3 Goratex yeni aldım sayılır.Rahat ve güven veren yapısını hemen hissediyorsun.

montun renklerine bakayım açık renk bende çabuk kirlenir diye düşünüyorum bot güzel görünüyor Hein Gericke hasanpaşa mototal'da satılıyor değil mi?

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı volkan emekli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık 3 yıldır kışın bu montu kullanıyorum, buffalo derisi.. performansını anlatamam.. ne bir damla su ne de en ufak bir rüzgar geçiriyor.. deri giymem diye bir takıntınız yoksa kesinlikle tavsiye edebileceğim bir üründür.. diğer montlarla arasında ağırlık farkı vardır biraz ama şahsen benim umurumda değil, kendimi çok güvende hissediyorum bu montu giydiğimde.. en azından denemelisiniz bence.. pazarlıkla biraz daha uygun fiyata almanız da mümkündür..

http://www.hudsonderi.com/?urun-7541...-ceket---siyah
    montta deri değilde tekstil daha hafif bir mont bakıyorum ama hudson kullanan herkes üründen memnun teşekkür ederim

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak bu kadar tavsiyeye bende destek vereyim Yds yi tek gecerim. İlk giydiginde sert geliyor ama sonra gayet rahatliyor. Yds tamamdir.

Mont ben Alpinestar aldim gecen sene goretex degil ama suya direncli diyeyim. Sehir icinde yetiyor, uzun mesafede yagmur yaginca zaten yagmurluk giyiyorum. Uzun yola benim montum goretex yagmurluga gerek yok diyecek kimse de bulamayiz herhalde. Ama butcen musaitse tabi ki goretex al bencede ama sart da degil
    Evet abi Yds öneriliyor bakıcam botuna, mont konusunda da goretex olsa da olmasa da yağmurluk giydikten sonra çok farketmiyecek sanırım iyi markaların güzel montları var onları inceleyeceğim

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yds asla ayağıma almam 2 defa ayrı yerlerden denetim taş gibi sert üstelik ağır ve rahatsız edici. Sağlamlığına sözüm yok. Daytonayı denedim, çok hafif çok rahat ve havadar. Arasında dünya kadar fark var.
    Benim ayağıma yds olmuyor rahatsızlık veriyor, kullananlara birşey diyemem. Bot benim için çok önemlidir. Bir çok marka ve değişik özellikte bot kullandım. Botun en önemli özelliği bana göre olmazsa olmazı; çok hafif olmalı, aynı zamanda bükülebilir ve yumuşak olmalı(poliüretan taban tercihen),su geçirmemeli, fermuarsız olmalı, ağır kış şartlarında kullanılacaksa da gora-tex olmalı. Korumaları zaten CE olsun yeterli. Bot herşey bence. Diş ağrısı ile bot ağrısı hayatta çekilmez. Yaşayan bilir.
    Bende merak ettim tavsiye ettiğiniz bota baktım çünkü koruma ekipmanları arasında en sevmediğim parça bot... Güvenlikli parmak arası terlik yapsalarda giysek

Ama arasında dünya kadar fark varmış gerçekten

http://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi/...FaYSwwodXJkGgA

3 tane yds alıyorsun bunun yerine yada bir yds bi forma ...

Açıkçası bir sonraki bot veya 2.bot olarak benim kafamda iki şey var ya

http://www.motomaxonlineshop.com/for...re-bot-pmu2036

yada bu

http://www.enduromarket.com/urun/ace...aspx?CatId=192

bütçem elverse bunu alırımda

http://www.enduromarket.com/urun/sid...aspx?CatId=192

buda çok

Bu botlarada şöyle karar verdim full ekipman düştüm hafif arazide, ayağım motorun altında kaldı, koruma olmayan tek dizlikle bot arası 15 cm bir yer vardı orası çizildi morardı şişti

Bu ekipman işi tamamen kullanımla alakalı diye düşünüyorum kimine uyan kimine uymuyor... Kendine en uygun ekipmanı en uygun fiyata almakta zaman işi Tekrardan kolay gelsin
    Good Things Come To Those Who Wait

12. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (17-09-2015)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı ozgurcakici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feyizoğlu'ndan YDS uzun bot aldım. Çok kaliteli, kullanınca biraz salıyor gibi sanki kendini ama tabanı çok güzel, her koşulda denedim nerdeyse, kaymıyor. Su geçirmezliğini ise, dere de değil ama ona benzer bir birikintide denedim, süper ;)

Dezavantajı ise, malesef diğer motor çizmeleri gibi , motordan indikten sonra belli bir süre yaya olarak kullanınca yoruyor insanı. Eğer iş yerine gitmiyorsam (ofise gittiğimde çıkartıp normal ayakkabım var ofiste duran, onu giyiyorum gün içinde) Dekatlon dan aldığım su geçirmez, önü plastikli avcı botum var, onu giyiyorum ben.

Mont ise, çok seçenek var. Ama Goretex olanlardan almayacaksanız, hepsi bir süre sonra su geçiriyor. O mont + yağmurluk da bir çözüm. Çünkü goretex ler malum, skutur parası!
    Mont goretexten vazgeçtim gibi hava akışı iyi bir mont ve yağmurluk en iyi çözüm gibi görünüyor teşekkür ederim

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı Özgür Özsoylar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dainese Explorer iç katman gore-tex sanırım. Yanlış mı biliyorum acaba. Öyleyse bir anlamı olacak mı?
    Dainese explorer goretex değil gibi özellikleri şöyle verilmiş gore tex yazmıyor hiçbir yerde

Koruma:
    EN 1621,1 sertifikalı Çıkarılabilir kompozit koruyucuları
    Standart G1 veya G2 geri koruyucusu içerir
    D-Taş kumaş kaplı Termoformlu omuz

Ergonomi ve Konfor:
    quickdry kumaş
    Mugello kumaş
    D-Taş kumaş
    örgü kumaş
    duratex kumaş
    elastik ekler
    Boyun Ayar askısı