Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 55 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 54551525354555657585965105 ... SonuncuSonuncu
541 den 550´e kadar. Toplam 1300 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok iyi haber , umarım bizim bayii de aynı tarihlere uyar , benim motor için renginden dolayı (Gümüş Gri) nisan ilk hafta diyordu , diğer renkler için sizin belirttiğiniz tarihler ile uyumlu verdiği tarihler , neyse bekleyip göreceğiz , 2 hafta çok zaman değil miş gibi geliyo ama , Etrafta AT ler dolaşmaya başladığında o 2 hafta bayağı uzun geçecektir.
    Sanırım bende problem var ben okadar heyecan duymuyorum,sonuçta yeni bir motor alıyorum bineceğim,ha 15 gün önce ha sonra önemli olan ilk kaporoyu verdiğim tarihte olduğu kadar hala istiyormuyum?
    Doğrusu bilemiyorum,Aksesuar satıp biniciyi memnun etmekten öte söyledikleri fiyatlarla, verdik size gazı gözümüz kçınızdaki donda der gibiler,hadi bu bizim Honda TR ile alkalı bir terbiyesizlik,

Lastiklere ne demeliyim nasıl geçiştirmeliyim kafamda bilemiyorum,Semih Yöntem arkadaşımın BMW sinin parça parça ayrılmasında düşünmüş olduğu aslında bu benim zatar görmemem için düşünülmüş bir mühendislik diyemiyorum ısınmayan tutunmayan seri üretiminin kataloglarda bile olmadığı Dunlop lastikler için..

Servis aralıklarının 12000 den 6000 e düşürülüyor olmasının sebebini konuşmaya gerek varmı bilmiyorum sanırım ayan beyan ne yapmak istedikleri meydanda aksesuarlarla aldıkları donun altında kalanla ilgilenmek durumu bu olsa gerek,ha bunlar motoru kötümü yapar? tabiki hayır ama işte hevesi öldürüyor,aksesuarların çoğunu ben kendim yaparım ama lastikler sıfırken neden 1000 lira para çıksın cebimden? o parayı kaskoda kullanmayı bilmeyecek kadar aptalmıyım.

Servis aralığı konusunu bayiimin oluşturduğu grupta sordum bugün,hala cevap alamadım, şimdi ise düşünmeden edemiyorum tanıtım daha bir hafta olmadan bunları yaşadık gördük duyduk..
    dahada 1,5 ay var,bilmem anlatabildinmmi))
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (02-02-2016 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bende problem var ben okadar heyecan duymuyorum,sonuçta yeni bir motor alıyorum bineceğim,ha 15 gün önce ha sonra önemli olan ilk kaporoyu verdiğim tarihte olduğu kadar hala istiyormuyum?
    Doğrusu bilemiyorum,Aksesuar satıp biniciyi memnun etmekten öte söyledikleri fiyatlarla, verdik size gazı gözümüz kçınızdaki donda der gibiler,hadi bu bizim Honda TR ile alkalı bir terbiyesizlik,

Lastiklere ne demeliyim nasıl geçiştirmeliyim kafamda bilemiyorum,Semih Yöntem arkadaşımın BMW sinin parça parça ayrılmasında düşünmüş olduğu aslında bu benim zatar görmemem için düşünülmüş bir mühendislik diyemiyorum ısınmayan tutunmayan seri üretiminin kataloglarda bile olmadığı Dunlop lastikler için..

Servis aralıklarının 12000 den 6000 e düşürülüyor olmasının sebebini konuşmaya gerek varmı bilmiyorum sanırım ayan beyan ne yapmak istedikleri meydanda aksesuarlarla aldıkları donun altında kalanla ilgilenmek durumu bu olsa gerek,ha bunlar motoru kötümü yapar? tabiki hayır ama işte hevesi öldürüyor,aksesuarların çoğunu ben kendim yaparım ama lastikler sıfırken neden 1000 lira para çıksın cebimden? o parayı kaskoda kullanmayı bilmeyecek kadar aptalmıyım.

Servis aralığı konusunu bayiimin oluşturduğu grupta sordum bugün,hala cevap alamadım, şimdi ise düşünmeden edemiyorum tanıtım daha bir hafta olmadan bunları yaşadık gördük duyduk..
    dahada 1,5 ay var,bilmem anlatabildinmmi))
    Kesinlikle Haklısınız , bu arada aynı bayiiden araçlarımızı alıyoruz , ve guruba bakım ile ilgili sorduğunuz cevap düştü , gariptir , aynı bayii ama teslim süresi ile ilgili iki farklı bilgi ..

Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Kesinlikle Haklısınız , bu arada aynı bayiiden araçlarımızı alıyoruz , ve guruba bakım ile ilgili sorduğunuz cevap düştü , gariptir , aynı bayii ama teslim süresi ile ilgili iki farklı bilgi ..
    Farklı söylenen başka şeylerde olmuştu tanıtımda ayaküstü ama şimdilik bende kalsın,Farkındaysan 4 yıl garanti denmekte,4 yıl içindeki her 6000 de bir öpücük,ne bedel alınacak oda bilinmiyor şimdilik,NC 750 ler için bu ücret şu anda nekadar birisi söylerse sevinirim.

Benim canım ciddi anlamda sıkkın.

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Farklı söylenen başka şeylerde olmuştu tanıtımda ayaküstü ama şimdilik bende kalsın,Farkındaysan 4 yıl garanti denmekte,4 yıl içindeki her 6000 de bir öpücük,ne bedel alınacak oda bilinmiyor şimdilik,NC 750 ler için bu ücret şu anda nekadar birisi söylerse sevinirim.

Benim canım ciddi anlamda sıkkın.
    yaklaşık 2 hafta önce yaptırdığım 2015 model NC 750 nin 18.000 km bakım maliyeti , AT nin yağ kapasitesi vb. etkenlerden %20 - %30 daha yüksek olabilir..

Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

yaklaşık 2 hafta önce yaptırdığım 2015 model NC 750 nin 18.000 km bakım maliyeti , AT nin yağ kapasitesi vb. etkenlerden %20 - %30 daha yüksek olabilir..

Km de 3/1 daha fazla yakar gibi servis ücreti ohhhşşşşşş...heleki zincir yağlama fiyatı öldürdü beni)))

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

TR'deki benzin kalitesi değil ama yol kalitesi avrupadan çok düşük olduğu kesin. Balkan turunda bunu gördük yaşadık. Bir Arnavutluk aynı bizim gibi toz toprak, geri kalan yere ekmek düşsün al üfle ye o derece

Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TR'deki benzin kalitesi değil ama yol kalitesi avrupadan çok düşük olduğu kesin. Balkan turunda bunu gördük yaşadık. Bir Arnavutluk aynı bizim gibi toz toprak, geri kalan yere ekmek düşsün al üfle ye o derece
    Farketmez bence zira çöl şartlarında gidecek olan Ofroad yapılabilen bir motosiklet bu enduro diye lanse edilmekte,yani sadece servise para kazandırmadır niyet başka hiçbirşey olmadığını ciddi olarak düşünüyorum,
    kitapçığada 6000 servis aralığı yazsa ki buda sahtekarlık olacaktır zira her motorun sandığından kendi servis manueli çıkar,bunuda geçtim Honda merkez sayfasındaki servis manueli ne diyorsa odur,12000 yerine 6000 e indirilme sebebini antetli kağıda imzalı kaşeli olarak istesek verebileceklerini hiçmi hiç sanmıyorum,zira o evrak uluslararası dahil mahkeme yollarını açar. Ankarada NC750 için aynı şekilde bir yazıyı hiçbir bayii veremedi,tarihe not düşüyorum,yapamazlar,yaparlar onlarda yiyip yememek bize kalmış.

Diyelim 3000 km sonra 6000 servise gireceğiz,yoldayız avrupayı geziyoruz diye çıktık yola gezinin ortasında 6000 olduk gittik oradaki servise evrağıda km yazıp kaşele dedik adam bakar bize salakmısınız ne diye yarıyarıya erken geldiniz diye kıçı ile güler yahu.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (03-02-2016 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Farketmez bence zira çöl şartlarında gidecek olan Ofroad yapılabilen bir motosiklet bu enduro diye lanse edilmekte,yani sadece servise para kazandırmadır niyet başka hiçbirşey olmadığını ciddi olarak düşünüyorum,
    kitapçığada 6000 servis aralığı yazsa ki buda sahtekarlık olacaktır zira her motorun sandığından kendi servis manueli çıkar,bunuda geçtim Honda merkez sayfasındaki servis manueli ne diyorsa odur,12000 yerine 6000 e indirilme sebebini antetli kağıda imzalı kaşeli olarak istesek verebileceklerini hiçmi hiç sanmıyorum,zira o evrak uluslararası dahil mahkeme yollarını açar. Ankarada NC750 için aynı şekilde bir yazıyı hiçbir bayii veremedi,tarihe not düşüyorum,yapamazlar,yaparlar onlarda yiyip yememek bize kalmış.

Diyelim 3000 km sonra 6000 servise gireceğiz,yoldayız avrupayı geziyoruz diye çıktık yola gezinin ortasında 6000 olduk gittik oradaki servise evrağıda km yazıp kaşele dedik adam bakar bize salakmısınız ne diye yarıyarıya erken geldiniz diye kıçı ile güler yahu.
    Yok tabi haklısınız ben benzinden demelerine cevaben dedim. Bende NC varken 12000de giderim diyordum sonra gs'ye geçtim gerek kalmadı BMW 10000'de bir heryerde aynı 😄

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Km de 3/1 daha fazla yakar gibi servis ücreti ohhhşşşşşş...heleki zincir yağlama fiyatı öldürdü beni)))
    Bir daha sıfır motor alırsam asla servise falan götürmem. Zaten motorda sıkıntı falan çıkarsa garanti kapsamanına falan girmiyor, işi ne yapıp edip kullanıcı hatasına bağlıyorlar. Benim başıma geldi o yüzden bir daha asla servise gitmem. Ya bildiğim ustaya yaptırırım, yada YouTube sağolsun herşeyin videsou var.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Yahu karişmiyacagim dedim ama dayanamiyorum... Dunyanin parasini ver motor al... 5.000 de bir degil 10.000 de bir yagini degistirmeyi hesap et ... Ben 2003 model dakarimi bile 5000 kmde bir goturup yag ve filtrelerini degistiriyordum ve cokta iyi oluyordu motorun sesi degisiyordu bir toparlaniyordu...

Bizim ulkemizde servise ve bakima karsi bi antipati var anliyamiyorum... farkedecek rakam 300/500 lira... verdiginiz bu para Motorunuzu ikinci el satarken size yol su olarak geri dönecek...

Hemen bi örnek vereyim iki motor arasinda kaldim fiyalari maliyetleri yakin biri servisini kendim yaptim demiş oteki serviste yaptirmis tum faturalari duruyor... biraz daha pahali olmasina rağmen servis bakimliyi seçtim...

Götürün 5000 de bir yağinizi filtrenizi değiştirin motorunuza bilen bir göz baksin...
    Good Things Come To Those Who Wait

11. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (03-02-2016)

Sayfa 55 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 54551525354555657585965105 ... SonuncuSonuncu