Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 735 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 235635685725731732733734735736737738739 ... SonuncuSonuncu
7,341 den 7,350´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Gidon titreşimi ile ilgili sorunumu çözdüm...
    Lastiklere balans yaptırdıktan sonra başlayan süreçte gidonda huzursuzluk olarak tanımlamaya çalıştığım sorunun yine balansla ilgili olduğunu gördüm...
    Yeni balans yapıldığı için balans faktörünü olasılıkların dışına atmıştım. Ama net bir neden bulamayınca baştan başlamaya karar verip tekrar balansa baktım.
    Aslında Ankara'da İskitlerde ki lastikcide balans yapılırken başındaydım ve balans ayarlarının 0 gr düzeyinde ayarlandığını kendim görmüştüm.
    Bir arkadaştan temin ettiğim manuel balans aleti ile baktığımda ise ciddi balans bozukluğu ile karşılaştım.
    Karşılıklı ağırlık dengeleme usulü ile tekrar balansını yaptım. Arka tekerden 50 gr , ön tekerde 20 gr fazla kurşun vardı..
    Lastikcinin balans makinasının balansı yokmuş...Ankara'ya lastiği taşımam, 50 TL balans ücreti boşunaymış ..
    Şimdi motorum çiçek gibi

2. alperiynem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (23-06-2016),Ersan ÖZYURT (23-06-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefona pdf olarak indirmeyi tavsiye ederim. Bende intercom bile bu şekilde hazırda

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vallahi Lazım ben. dediğin gibi telefon, intercom her şey telefonda ama bu nedense motosiklette. Hiç aklıma gelmedi bunu da telefona indirmek. Alışkanlık işte. ey allam ya
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

4. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (23-06-2016)

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidon titreşimi ile ilgili sorunumu çözdüm...
    Lastiklere balans yaptırdıktan sonra başlayan süreçte gidonda huzursuzluk olarak tanımlamaya çalıştığım sorunun yine balansla ilgili olduğunu gördüm...
    Yeni balans yapıldığı için balans faktörünü olasılıkların dışına atmıştım. Ama net bir neden bulamayınca baştan başlamaya karar verip tekrar balansa baktım.
    Aslında Ankara'da İskitlerde ki lastikcide balans yapılırken başındaydım ve balans ayarlarının 0 gr düzeyinde ayarlandığını kendim görmüştüm.
    Bir arkadaştan temin ettiğim manuel balans aleti ile baktığımda ise ciddi balans bozukluğu ile karşılaştım.
    Karşılıklı ağırlık dengeleme usulü ile tekrar balansını yaptım. Arka tekerden 50 gr , ön tekerde 20 gr fazla kurşun vardı..
    Lastikcinin balans makinasının balansı yokmuş...Ankara'ya lastiği taşımam, 50 TL balans ücreti boşunaymış ..
    Şimdi motorum çiçek gibi
    O Ankara'daki arkadaşa da bir selam söyleseydin.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

6. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (23-06-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendine değil ailecek selam söylesin. Bir de o balans aletini de gönder kendine bir kalibrasyon yapsın. Demek ki para böyle kazanılıyormuş. Ulan ne vicdansız ustalar varmış be. Söylesen der ki kalibresi bozulmuş biz de yeni farkına vardık vs..insan ekmek yedisi işe titiz olmadıktan sonra dünyayı hediye etse boş.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendine değil ailecek selam söylesin. Bir de o balans aletini de gönder kendine bir kalibrasyon yapsın. Demek ki para böyle kazanılıyormuş. Ulan ne vicdansız ustalar varmış be. Söylesen der ki kalibresi bozulmuş biz de yeni farkına vardık vs..insan ekmek yedisi işe titiz olmadıktan sonra dünyayı hediye etse boş.

Ankara'da ki lastikçide geçen sene de balans yaptırmıştım..Bir sorun çıkmamıştı..
    Bu gidişimde makinada otomobil balans aparatları vardı, onu çıkartıp motosiklet için olanının takıp kalibre etti, sonra benim balansı yaptı..Bunları izlediğim için onun yaptığı balansta bir sorun düşünmemiştim.
    Bir de motor ile gitseydim, lastiği takınca hata hemen ortaya çıkar ve ben başka bir sebep aramaya çalışmazdım...
    Sözün özü; alet çalışır, el övünür...Boşuna madara olmazsın

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

En sağlıklısı üzerinde yapmak ve gereksiz sök tak yapmamak, eğer bakım veya patlak vesilesiyle söküp takarsan da beyaz kalemle iz bırakıp döktüğün gibi gerisin geriye takmak olacaktır.

10. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alperiynem (24-06-2016)

Enduroist Üye seyfi güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seyfi güneş
    Motosiklet
    nc700s
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhabalar;

Bayram tatilinde eşim ile birlikte transfaragasan’a gitmeyi planlıyoruz. Gezi ve motosiklet için önerileriniz var ise mutlu olurum. Planımız şu şekilde olacak ;

2 temmuz : Bulgaristan(shumen)
    3-4 temmuz : Bükreş
    5 temmuz : transfaragasan – sibiu
    6 temmuz : sibiu-ruse
    7 temmuz : ruse- buzludzha – komotini(Yunanistan) (düğünümüz var,mecbur 2 gün buradayım,belki 1 gün selanik’e gidip gelirm)
    10 temmuz : istanbul

Ayrıca geçen akşam 3 çantayı da söktüm – orijinal Honda çantalar var- ve eşime bıraktım. Yanımıza alacağımız eşyaları yerleştir bakalım ne kadarını götürebileceğiz dedim.tabi işe gittim,akşam eve geldiğimde kafamda muhtemel olayı canlandırıyorum; eşyalar sığmayacak ve hangisini götürmeyelim diye kavga gürültü çıkacak. Ertesi gün işten gelince eşimden aldığım cevapla acayip mutlu oldum : “çantalar hepsini aldı,hatta arka çantada boşluk bile var.”
    Şimdi yanımda başka ne götürsem diye düşünüyorum J öndeki bagaja da lastik şişirme tüpü, zincir yağı,plastik elektrik kelepçesi vs ıvır zıvırı doldurum ve halen boşluk var.yolda motosiklet ile ilgili muhtemel lazım olabilecek aklınıza gelen varsa öneri alabilirim. Tabi şunu söyleyeyim ; gezi boyunca otellerde konaklayacağımızdan herhangi kamp malzemesi falan yok,yoksa hayatta sığmazdı.

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Airhawk alın. Yada, popoyu konforlu tutacak başka bir ekipman. Jel sele vs...
    Yeni ehliyeti çıkartın, boşuna touring e 400 TL harcamayın.
    Kalın giysileri yanınıza alın. Yüksekler serin olacaktır.
    Mümkünse Transalpin rotasını da yapın. Gidenler beğenmişti.

13. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

seyfi güneş (30-06-2016)

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı seyfi güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar;

Bayram tatilinde eşim ile birlikte transfaragasan’a gitmeyi planlıyoruz. Gezi ve motosiklet için önerileriniz var ise mutlu olurum. Planımız şu şekilde olacak ;

2 temmuz : Bulgaristan(shumen)
    3-4 temmuz : Bükreş
    5 temmuz : transfaragasan – sibiu
    6 temmuz : sibiu-ruse
    7 temmuz : ruse- buzludzha – komotini(Yunanistan) (düğünümüz var,mecbur 2 gün buradayım,belki 1 gün selanik’e gidip gelirm)
    10 temmuz : istanbul

Ayrıca geçen akşam 3 çantayı da söktüm – orijinal Honda çantalar var- ve eşime bıraktım. Yanımıza alacağımız eşyaları yerleştir bakalım ne kadarını götürebileceğiz dedim.tabi işe gittim,akşam eve geldiğimde kafamda muhtemel olayı canlandırıyorum; eşyalar sığmayacak ve hangisini götürmeyelim diye kavga gürültü çıkacak. Ertesi gün işten gelince eşimden aldığım cevapla acayip mutlu oldum : “çantalar hepsini aldı,hatta arka çantada boşluk bile var.”
    Şimdi yanımda başka ne götürsem diye düşünüyorum J öndeki bagaja da lastik şişirme tüpü, zincir yağı,plastik elektrik kelepçesi vs ıvır zıvırı doldurum ve halen boşluk var.yolda motosiklet ile ilgili muhtemel lazım olabilecek aklınıza gelen varsa öneri alabilirim. Tabi şunu söyleyeyim ; gezi boyunca otellerde konaklayacağımızdan herhangi kamp malzemesi falan yok,yoksa hayatta sığmazdı.
    Zincir yağı. Gerçi Yunanistan'da benzincilerde sıklıkla bulunuyor.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

15. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

seyfi güneş (30-06-2016)

Enduroist Üye seyfi güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seyfi güneş
    Motosiklet
    nc700s
    Marka
    Honda

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airhawk alın. Yada, popoyu konforlu tutacak başka bir ekipman. Jel sele vs...
    Yeni ehliyeti çıkartın, boşuna touring e 400 TL harcamayın.
    Kalın giysileri yanınıza alın. Yüksekler serin olacaktır.
    Mümkünse Transalpin rotasını da yapın. Gidenler beğenmişti.
    airhawk alamasam da rossmann'da satılan ideenwelt markasına ait kendinden şişen minder tarzında birşey aldım,onu deneyeceğiz. şu anda yanımda değil ama resmini paylaşırım. ehliyeti şubat ayında çıkarmıştım. kalın giyecek te koyduk 1'er parça. transalpin rotası şimdilik zamanımız yok ama birdahaki yaz için not ettim,teşekkürler.

ersan bey,zincir yağı da aldım ufak birtane.500 km'de bir yağlasak yeterli olur sanırım.

he bir de bu sabah aklıma geldi ; debriyaj veya gaz teli almalı mıyım yanıma ? kopma vs olabilir mi ? :S
    Konu seyfi güneş tarafından (30-06-2016 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 735 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 235635685725731732733734735736737738739 ... SonuncuSonuncu