Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 317 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 217267307313314315316317318319320321 SonuncuSonuncu
3,161 den 3,170´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Cihan Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Işık
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar daha önce hiç motor alıp satmışlığım yok, ilk motor olarak CRF 250 L'yi gözüme kestirdim fakat kafama takılan bir konu var. Şimdi bu motorun temiz ve düşük KM'li bir ikinci eline 14K TL civarı paralar isteniyor. Sıfırı ise 17.700 TL. Normalde ikinci elinin çok daha düşük olması lazım ama heyhat öyle değil. Bu durumda motoru finans seçeneğini de düşünerek sıfır almak fena fikir değil gibi geliyor bana. Nasılsa ikinci elde de bahsedeğer bir kayıp olmuyor... mu acaba?

Ne dersiniz?

Enduroist Üye SERKAN ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SERKAN ERTAN
    Motosiklet
    TRANSALP 700
    Marka
    Honda

Cihan bey CRF 50 L benim de ilk motorumdu. Temiz bir ikinci el aldım. Çizik olan motorları es geçtim. 2014 yılında 1000 tl fazla verip temiz çiziksiz ikinci el 4000 km de almıştım. Fakat araziye bulaşınca arazi görmemiş motorun her yeri çizildi. Demem o ki eğer dağ orman arazi yapacağım diyorsanız o almayın boşuna fazladan 3000 4000 tl vermiş olursunuz. Bir de ilk motor olacağından acemiliğinizi 2. el bir motorda yaparsanız düşüp çizdiğinizde içiniz acımaz. Temiz düşük km bir CRF bulursanız tavsiye ederim. Bu arada çok keyifli bir motordur. 2. elde bir kaybınız olmaz CRF küçük altın gibidir istediğiniz zaman satabilirsiniz.
    Konu SERKAN ERTAN tarafından (25-07-2017 Saat 04:04 ) değiştirilmiştir.

3. SERKAN ERTAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cihan Işık (25-07-2017)

Isim
    Cihan Işık
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Bugün bir CRF daha denerken daha önce düşünemediğim bir şeyi farkettim. Düzlükte ayaklarım topuklar havada kalacak şekilde yere basıyor fakat hafif bir yokuşta bile motoru tutmakta zorlanıyorum. Seleyi alçalttırmam gerekecek sanırım. Böyle çok güvende hissetmiyorum. Bu işlemin aşağı yukarı maliyeti nedir acaba bilen var mı?

Enduroist Üye SERKAN ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SERKAN ERTAN
    Motosiklet
    TRANSALP 700
    Marka
    Honda

[QUOTE=Cihan Işık;263240]Bugün bir CRF daha denerken daha önce düşünemediğim bir şeyi farkettim. Düzlükte ayaklarım topuklar havada kalacak şekilde yere basıyor fakat hafif bir yokuşta bile motoru tutmakta zorlanıyorum. Seleyi alçalttırmam gerekecek sanırım. Böyle çok güvende hissetmiyorum. Bu işlemin aşağı yukarı maliyeti nedir acaba bilen var mı?[
    Boyunuz kaç cm? 172 cm ile çok rahat kullandım.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Cihan Işık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bir CRF daha denerken daha önce düşünemediğim bir şeyi farkettim. Düzlükte ayaklarım topuklar havada kalacak şekilde yere basıyor fakat hafif bir yokuşta bile motoru tutmakta zorlanıyorum. Seleyi alçalttırmam gerekecek sanırım. Böyle çok güvende hissetmiyorum. Bu işlemin aşağı yukarı maliyeti nedir acaba bilen var mı?
    bişey olmaz okadarcıktan. iki ayak birden dediğiniz gibiyse iyidir o. bir de ayağınızda motosiklet çizmesi var mıydı? zorlanmanız acemilikten. hemen alçaltma peşine düşmeyin. önce motoru alın, sonra belli olur.
    Vasıfsız Endurocu

Isim
    Cihan Işık
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

180 cm boyum. Normal spor ayakkabı vardı ayağımda. Zaten acemilikten düşürsem mi diyorum çünkü hiç güven vermedi bu haliyle.

Enduroist Katılımcı Üye Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Keleş
    Motosiklet
    KLX 250 (Atılgan)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Cihan Işık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    180 cm boyum. Normal spor ayakkabı vardı ayağımda. Zaten acemilikten düşürsem mi diyorum çünkü hiç güven vermedi bu haliyle.
    Boyunuz fazla bile, takılmayın. Dururken iki ayak yerde durulmuyor ki , hafif sola kayarak sol ayak yerde, sağ ayak frende olması gerekiyor.

Isim
    Cihan Işık
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Anlaşıldı Teşekkürler herkese yanıtlar için.

Not: Yüksek seleye alışmam yarım saatimi aldı. Paniğe mahal gerçekten yokmuş.
    Konu Cihan Işık tarafından (09-08-2017 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Murat Keçeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Keçeci
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Merhaba arkadaşlar. 2017 crf 250 l için gidon yükseltme aparatı, elcik ve elcik koruma aldım. Arkadaş tavsiyesi ile bir motorcuda taktırmak istedim. Gidon yükseltme montajından sonra debriyaj ve gaz teli gerildi. Usta, gaz telini kelepçelerden kurtararak çözüm yoluna gitti fakat debriyaj telini uzunuyla değiştirdi. Tabi orjinal parça değil. İçime sinmedi ve pişman oldum sonrasında. Gidon yükselten arkadaş varsa bahsettiğim problemi nasıl çözdüğünü öğrenebilirmiyim?

Enduroist Üye ersel şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Alıntı Murat Keçeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2017 crf 250 l için gidon yükseltme aparatı, elcik ve elcik koruma aldım. Arkadaş tavsiyesi ile bir motorcuda taktırmak istedim. Gidon yükseltme montajından sonra debriyaj ve gaz teli gerildi. Usta, gaz telini kelepçelerden kurtararak çözüm yoluna gitti fakat debriyaj telini uzunuyla değiştirdi. Tabi orjinal parça değil. İçime sinmedi ve pişman oldum sonrasında. Gidon yükselten arkadaş varsa bahsettiğim problemi nasıl çözdüğünü öğrenebilirmiyim?
    Merhaba, kaç cm yükseltme kullandınız.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 317 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 217267307313314315316317318319320321 SonuncuSonuncu