Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789 SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 83 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

[QUOTE=Emir ÇELTEK;240120]
    Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bu led sis farları ile alakalı bir sorum /QUOTE]
    Berk, eski motorda bu ledlerin angel olmayanlarindan vardi. U5 lerden. Sis farlarindan cikan kablolari birlestirip, kumandaya tek kablo ile goturmustum. Cagin 2 farkli kablo goturdugunden sapitmisti sisler. Benimkinde mod gecisleri daha stabildi. Zaten mantik hizli kapatip acarsan(3-4sn) gecis seklinde. Daha hizli yaparsan lambalar ayni davranmiyor, kopuyor birbirinden. Cok saglikli bir cakar modulu olmadigindan cakar modda senkronize baslasalr bile bir yerden sonra ayriliyorlar birbirinden kucuk saliselik farklar sure gectikce buyuyor. İcindeki modulu iptal etmenin bir yolu varsa onu yap sonra cakar modulu olur ama onu iptal etmeden cakar modulu motosikleti diskoya cevirir��

Abi angel olayı sorun değil çünkü angel ayrı bir kablo zaten. o yüzden ona hep enerji gidecek o hep yanacak bunda sorun yok. Benim tek derdim şu çakar devresini nasıl iptal ederiz yada modul onu kontrol edebilir mi ? Birde enerji sağlıklı alıyorsun ama ikisini aynı anda bağlayınca devre nasıl sapıtabilir bunu hiç aklım almıyor. Sonuçta aynı yerden gidiyor enerji. Tek tek deneyince hiç sorun yok.

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çağin berk senin discoya özenmiş bak... Birdi iki oldu discocu tenereler bendemi taksam

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi bende zaten var. Farklı ama benim sisler. Arkadaşımın versys 1000 e yapmaya çalışıyoruz bunu. Koruma demiri varsa 4 adet çok yakışıyor bizimkilere

Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

daha önce bende tipini beğendiğim icin 3 fonksiyonlu angel siz olanlarından bir çift led aldım. (Aşağıdaki fotoda görünen)
    Motoruma direk aküden aynı butona bağlayarak ikisinide monte ettim. Kabloların cinsi ve boyu bile aynı.

Ancak motor çalışmadığı zaman defalarca butona basarak denediğimde bir sorun olmuyor. Ama motorla gezip ( yani farlar bir sure yandıktan belki biraz ısındıktan sonra) yeniden basişımda senkronizasyon bozulup biri uzun biri flaş yada kısa oluyor. Bir daha da senkronizasyonun düzelmesi icin 10 -15 dk kapatıp beklemek gerekiyor.

1 bu olayın çözümü varmıdir?

2 en azından Reset suresini azaltmak icin bi ayar mumkunmu?

3 en kötü içindeki devreyi iptal edip bu ledlere direk 12 v verirsek tek fonksiyon olarak bu LED'ler yanmadan bozulmadan sağlıklı calisirmi?

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Burak Zeytincioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce bende tipini beğendiğim icin 3 fonksiyonlu angel siz olanlarından bir çift led aldım. (Aşağıdaki fotoda görünen)
    Motoruma direk aküden aynı butona bağlayarak ikisinide monte ettim. Kabloların cinsi ve boyu bile aynı.

Ancak motor çalışmadığı zaman defalarca butona basarak denediğimde bir sorun olmuyor. Ama motorla gezip ( yani farlar bir sure yandıktan belki biraz ısındıktan sonra) yeniden basişımda senkronizasyon bozulup biri uzun biri flaş yada kısa oluyor. Bir daha da senkronizasyonun düzelmesi icin 10 -15 dk kapatıp beklemek gerekiyor.

1 bu olayın çözümü varmıdir?

2 en azından Reset suresini azaltmak icin bi ayar mumkunmu?

3 en kötü içindeki devreyi iptal edip bu ledlere direk 12 v verirsek tek fonksiyon olarak bu LED'ler yanmadan bozulmadan sağlıklı calisirmi?

Size özelden bir mesaj içeriğinde link attım. O konu başlığında cevabınız yazıyor. Aynı sorunu bizde yaşadık. Başka bir site olduğu için linki burada paylaşmadım kusura bakmayın.

4. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Burak Zeytincioğlu (02-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size özelden bir mesaj içeriğinde link attım. O konu başlığında cevabınız yazıyor. Aynı sorunu bizde yaşadık. Başka bir site olduğu için linki burada paylaşmadım kusura bakmayın.
    Berk bana da atar mısın

Enduroist Üye Yakup Akkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yakup Akkaya
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Sis farlari motorda olmasi gerektigine inaniyorum ancak kullanimini abartmamak kaydi ile! (yasak olmasi manasiz cunku ihtiyac zamaninda nasil ki uzun farlar kullanilabiliyorsa, sislerde kullanilabilir)
    Sehir icinde trafik te cok ta gerek yok cunku her yer isik, arac isigi yada aydinlatma isiklari yeterli isigi sagliyor ayrica far da var...
    Sehirler arasi yollarda aydinlatma olmayan bolgelerde, koy yollarinda vs gercekten ise yariyor hatta kaza riskinizi onluyor. Bazan hayalet surucu olmak ta yetmiyor cunku fabrikasyon farin isik menzili size gerekli tedbiri almaniza imkan vermeyebiliyor veya tedbir alma surenizi kisitliyor. ( evet hayalet surucu gorus acisina uygun hizda gider ancak hepimiz motorcuyuz, zifiri karanlik alanlar oluyor ve o yol 40-50 ile bitmiyor )
    Far da led kullanimi (yuksek lumenli) sis farindan cok farkli degildir hatta daha tehlikeli cunku farin ayari yuksektir ve sis farlarinizi karsidaki/onunuzde giden surucuyu minimum etkileyecek seviyeye dusurebilirsiniz.
    Kisacasi, bence sis farini yolu aydinlatacak ancak karsidan gelebilecek suruculeri yada onumuzdekileri minimum sekilde etkileyecek seviyede ayarlayarak uzun far'a baglamaliyiz.
    Cakar modu ise gercekten gereksiz, sadece zaman zaman bunalim trafikte yolu acmaya yariyor
    Life Beginds Where Fear Ends !!!

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

hortlatmak istedim çünkü sis farı aldım givi s310 taktırmadan bi araştırayım dedim kafam karıştı, zaten led değil bu ürün çakarıda yok butonu var aç kapa yani, ne zman açıcaz sürekli orası biraz karıştı adı üstünde sadece sis varken mi kullanıcaz yoksa görünürlüğümüzü artırmak için gündüz sürekli mi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı ErkanDEVRİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hortlatmak istedim çünkü sis farı aldım givi s310 taktırmadan bi araştırayım dedim kafam karıştı, zaten led değil bu ürün çakarıda yok butonu var aç kapa yani, ne zman açıcaz sürekli orası biraz karıştı adı üstünde sadece sis varken mi kullanıcaz yoksa görünürlüğümüzü artırmak için gündüz sürekli mi
    Motosiklette sis farı görülmek için kullanılıyor.
    Sis farı zaten sisli havada da görmek için değil görülmek için yakılır.
    Yalnız dikkat edin aldığınız ürün aküden ciddi akım çeker. Dur kalk trafikte sakın kullanmayın.
    Ben de bu led Çakar zımbırtılarına ne zaman operasyon yapıp motorları toplamaya başlayacaklar merak içindeyim.
    Zira hem araba kullanırken hem motordayken gerekli gereksiz yakanlardan rahatsız oluyorum.
    Oğuz TUNA

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Ben de Givi s320 kullanıyorum ,çakar yok ve sisler sürekli sürüş anın da görülebilmek adına açık.

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Givi s320 kullanıyorum ,çakar yok ve sisler sürekli sürüş anın da görülebilmek adına açık.
    givi s320 led far olması lazım daha az akım çekiyor sanırım, bendeki s310 led değil halojen diye biliyorum hatam varsa düzeltin

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

givi s320 led far olması lazım daha az akım çekiyor sanırım, bendeki s310 led değil halojen diye biliyorum hatam varsa düzeltin
    Doğru 320 led ,310 halojen, 310 için 12v 9A ve yukarısı güçte bir akü lazım diye biliyorum.

Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789 SonuncuSonuncu