Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 79 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    zafer akankaya

Evet bu trafik canavarlarına bencede çok ağır cezalar verilmeliki örnek teşkil etsin fakat Bu şu durumda hayal gibi geliyor.
    Arkadaşlar trafikte bu kadar çok kasap olduğunu hiç unutmamamız lazım zaten hepimizin bildiği gibi bizleri taşıtdan saymıyorlar bile kendi başımdan geçen olayları yazsam sayfalar sürerki eminim sizlerde bu hayvanlarla her gün karşılaşıyorsunuzdur bizim yapmamız gereken ülkemizdeki bu konuylailgili yetkililerin kış uykusundan kalkacakları tarihe kadar (çok zorda) güvenli motor kullanımdan,kesinlikle full korumadan her ne olursa olsun vaz geçmemiz gerekitiği gibi etrafımızdaki diğer sürücüleride her fırsatda uyarmamız gerekir.
    Allah hepimizi bu canavarlardan korusun

Enduroist Katılımcı Üye PERDECİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat
    Motosiklet
    jinlun 250 cc chopper

allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin kötü ve üzücü bir kaza olmuş allah beterinden korusun...

Enduroist Katılımcı Üye PERDECİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat
    Motosiklet
    jinlun 250 cc chopper

Alıntı apaÇİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bu trafik canavarlarına bencede çok ağır cezalar verilmeliki örnek teşkil etsin fakat bu şu durumda hayal gibi geliyor.
    Arkadaşlar trafikte bu kadar çok kasap olduğunu hiç unutmamamız lazım zaten hepimizin bildiği gibi bizleri taşıtdan saymıyorlar bile kendi başımdan geçen olayları yazsam sayfalar sürerki eminim sizlerde bu hayvanlarla her gün karşılaşıyorsunuzdur bizim yapmamız gereken ülkemizdeki bu konuylailgili yetkililerin kış uykusundan kalkacakları tarihe kadar (çok zorda) güvenli motor kullanımdan,kesinlikle full korumadan her ne olursa olsun vaz geçmemiz gerekitiği gibi etrafımızdaki diğer sürücüleride her fırsatda uyarmamız gerekir.
    Allah hepimizi bu canavarlardan korusun
    apaÇİ dosttum cezayi kİme verecen... Yollari adam gİbİ yapmayanlara mi kurallari kİŞİlerİn hak ve ÖzgÜrlÜklerİnİ koruyacak Şekİlde koymayanlarami... Ehlİyet verİrken sadece para gelsİn gerİsİ benİ İlgİlendİrmİyor dİyen kİŞİleremİ? BİlİnÇsİzce bİr baŞkasinin hayatina kast eden İnsanlara mi? Bİrİne sorun dİĞerİ zİncİrleme suÇu bİr dİĞerİne atacaktir....bİzİm Ülkemİz deve mİsalİ neremİz doĞru kİ...

Enduroist Üye sepik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serkan EPİK
    Motosiklet
    vstrom DL650A

alah rahmet eylesin gerçekten çok acı çok uzucu bı haber ve goruntuler fena
    fakat linkin kaldırılması yerine kalmalıki şunu gormeliyiz
    zaten ulkemizde motora saygı olmadığı gibi inatlaşanlar bile war haliyle bizler çok daha dikkatli olmamız tum tehlikelerden kaçmamız ufak bı hatada hatta baskasının hatası ahmaklığı sonunu dusunmeden yaptığı hareketleri bizler canımızla odeyebileceğimizi bilerek kullanmalıyız motoru
    uğur ertekin hocanın eğitimlerde ustune basarak dediği şey şudur
    eğer bi kaza warsa her zaman hatalı sizsiniz
    karsı taraf hatalı olamaz siz onun yapacağı hatayı ongorup hızınızı pozısyonunuzu kararınızı ve hamlenizi ona gore yapacaksınız
    yoksa çok pahalıya mal olabılıor hepimizin çoluğu çoçuğu anesı babası vs.. sewdikleri war
    lutfen çok dikkatli surun ve kendi limitlerimizi bilerek hatta şehir içi ve kalabalık yerlerde limitlerimizin de altında olalım arkadaşlar
    burada bır çok ustam sedat abi mithat abi ve diğerleri varken bana ahkam kesmek duşmez tabii sakın yanlış anlamayın beni ama bu konudaki fikirlerim bunlar arkadaşlar çok üzücübi haberdi gerçekten
    Konu sepik tarafından (23-01-2009 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Exclamation

Abiya gazeteye baktım cok kötü olmuş. Allah rahmet eylesin ailesinede sabırlar versin kimseninde başına böyle kaza vermesin
    hakıkaten feci Aman dikkat edelim bütün motorcu arkadaşlarım Allah mekanını cennet eylesin kardeşimizin.

Enduroist Üye Mustafa Yeten Yavaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Yeten Yavaş
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı sepik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alah rahmet eylesin gerçekten çok acı çok uzucu bı haber ve goruntuler fena
    fakat linkin kaldırılması yerine kalmalıki şunu gormeliyiz
    zaten ulkemizde motora saygı olmadığı gibi inatlaşanlar bile war haliyle bizler çok daha dikkatli olmamız tum tehlikelerden kaçmamız ufak bı hatada hatta baskasının hatası ahmaklığı sonunu dusunmeden yaptığı hareketleri bizler canımızla odeyebileceğimizi bilerek kullanmalıyız motoru
    uğur ertekin hocanın eğitimlerde ustune basarak dediği şey şudur
    eğer bi kaza warsa her zaman hatalı sizsiniz
    karsı taraf hatalı olamaz siz onun yapacağı hatayı ongorup hızınızı pozısyonunuzu kararınızı ve hamlenizi ona gore yapacaksınız
    yoksa çok pahalıya mal olabılıor hepimizin çoluğu çoçuğu anesı babası vs.. sewdikleri war
    lutfen çok dikkatli surun ve kendi limitlerimizi bilerek hatta şehir içi ve kalabalık yerlerde limitlerimizin de altında olalım arkadaşlar
    burada bır çok ustam sedat abi mithat abi ve diğerleri varken bana ahkam kesmek duşmez tabii sakın yanlış anlamayın beni ama bu konudaki fikirlerim bunlar arkadaşlar çok üzücübi haberdi gerçekten
    Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Tüm ,benden önceki site arkadaşlarımın yorumlarına katılıyorum,ama sevgili sepik dostum benim düşüncelerimi aynen dile getirmiş;"öyle iyi eğitimli ve öngörülü olabilmeliyiz ki,karşı tarafın yapabileceği hata/hataların bize trafikte verebileceği zararları öngörümüzle kaza olmadan önce algılayıp en uygun tedbir/tedbirleri alarak o kazaya (karşı tarafın hatasından da olsa )en azından kendimizi ve motosikletimizi selamete ulaşacak şekilde ,olaya çözüm getirmemiz gerekir"diye düşünüyorum.Kendisine teşekkür ediyor,bunun son olması dileğiyle,hepimize kazasız sürüşler diliyorum.
    submariner2,Mustafa Yeten Yavaş ,Vstrom DL 650 Gümüş 34 NIR 91,cbf 150 Bordo 34BJ5607 05323117468
    Derin denizlere dalarken yaşadığım adrenalinin ,motosikletimle bütünleştiğimde benimle olması ,anlatılmaz yaşanır.

Enduroist Üye erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erdoğan toraman
    Motosiklet
    yeni sattım.

Alıntı SELÇUK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eee sonra minübüs şöförü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılacak sonuç ölen motorsikletçi bunların 2 tanesini taksim meydanında sallandırıcaksın bak ozaman trafikte pür dikkat kesiliyolar .. ölen motorcuya ALLAHTAN rahmet ailesinede sabır diliyorum
    Allah rahmet eylesin diyelim. Ailesine sabırlar , gerçekten çok üzücü bir olay.
    SELÇUK kardeşim bunları taksim meydanında sallandırmak sorunu çözmez..
    sallandırmak ödül olur bu kansızlara.. bunları "damatlar koğuşu" paklar....
    her lafa verilecek bir cevabım var!..
    lakin bir lafa bakarım lafmı,
    birde söyleyene bakarım adam mı

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Başımızdaki çoşkulu ahmaklar yine ölen motorcuyu suçlu bulacaklardır.Bakınız örnek Sarp EKEN arkadaşımız.
    Taksici ne ceza aldı.Bilirkişi olarak görevlendirilen emekli Trafik polisi taksi altında ezilerek ölen arkadaşımız için 8/6 kusur verdi.Anladınız mı ne demek istediğimi.
    Hala 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda motosiklet sağ şeridin sağından gidecektir ibaresi yer almakta.

Başımızdaki coşkulu ahmaklar hala vede ısrarla bunu dahi görmemekte ısrarlılar.her türlü makama attığım mesajlara verilen cevaplar o kadar komik ki görseniz kafayı yersiniz.
    Gelişigüzel yollarda yapılan kazı traşlamayı bile haklı çıkaracak cevapları var deyyusların.Sıkıntıya düşüyorsan binemeyin kardeşim diyebilecek kadar deyyus bunlar.
    Motosikleti hala şeytan aracı olarak görebilen çoşkulu ahmaklar var canım Ülkemde ve bunlar hala belli yerlerde maalesef söz sahibi durumdalar.

Geçen sene kaybettiğimiz bir arkadaşımızdan sonra bariyerlerle ilgili çalışma yapıp Cumhurbaşkanına, Başnakana, İçişleri bakanlığına örnek çalışmalar yolladım.Gelen cevaplar içler acısı.

Ben bütün bu yazılıp çizilenlerden sonra ALLAH hepimizi çoşkulu ahmakların şerrinden korusun diyebiliyorum artık.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Alıntı Şenol SEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başımızdaki çoşkulu ahmaklar yine ölen motorcuyu suçlu bulacaklardır.Bakınız örnek Sarp EKEN arkadaşımız.
    Taksici ne ceza aldı.Bilirkişi olarak görevlendirilen emekli Trafik polisi taksi altında ezilerek ölen arkadaşımız için 8/6 kusur verdi.Anladınız mı ne demek istediğimi.
    Hala 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda motosiklet sağ şeridin sağından gidecektir ibaresi yer almakta.

Başımızdaki coşkulu ahmaklar hala vede ısrarla bunu dahi görmemekte ısrarlılar.her türlü makama attığım mesajlara verilen cevaplar o kadar komik ki görseniz kafayı yersiniz.
    Gelişigüzel yollarda yapılan kazı traşlamayı bile haklı çıkaracak cevapları var deyyusların.Sıkıntıya düşüyorsan binemeyin kardeşim diyebilecek kadar deyyus bunlar.
    Motosikleti hala şeytan aracı olarak görebilen çoşkulu ahmaklar var canım Ülkemde ve bunlar hala belli yerlerde maalesef söz sahibi durumdalar.

Geçen sene kaybettiğimiz bir arkadaşımızdan sonra bariyerlerle ilgili çalışma yapıp Cumhurbaşkanına, Başnakana, İçişleri bakanlığına örnek çalışmalar yolladım.Gelen cevaplar içler acısı.

Ben bütün bu yazılıp çizilenlerden sonra ALLAH hepimizi çoşkulu ahmakların şerrinden korusun diyebiliyorum artık.
    Şenol abi cevaben ne uyduruyorlar... İnanın çok merak ettim. Yazılardan birine verilen cevabı özetleyebilir misiniz.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Standart çözüm bulmamız lazım.!!!

Haber alıntı "E-5 karayolu Zeytinburnu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi feci şekilde hayatını kaybetti. Kaza, saat 22.30 sıralarında E-5 karayolu Zeytinburnu Cevizlibağ mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Bakırköy istikametinden Topkapı istikametine gitmekte olan Uğur Ezer (26) idaresindeki plakasız motosiklet, henüz belirlenemeyen bir nedenle refüje çarptı. Sürücü olay yerinde hayatını kaybederken, aynı motosikletteki arkadaşı kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Kazada sürücünün başının gövdesinden tamamen ayrıldığı gözlendi."

Sevgili MOTOSİKLET CAMİASI,
    Bir hafta içerisinde yaşanan iki üzücü olay hepimizi derinden sarstı. İstanbul' da yeni oluşturulan metrobüs yolu kenarında refüj olarak gerilen çelik teller ikinci bir cana daha mal oldu.
    Oluş biçimi açısından gayet ürküntü, sonuçları açısından da üzüntü verici bir şekilde meydana gelen bu kazalar engellenemez olsa da (ki biraz daha dikkatle belki onun bile önüne geçilebilir olduğunu düşünüyorum) sonuçlarının onüne geçmek mümkün.

Daha önce başka sitelerde de bu konuya yakın içerikli yazılar yazmıştık veya yazılmıştı.
    Aynı şekilde otoban kenarlarında ki bariyerlerin kaza sırasında yerde sürüklenme ihtimali % 90 olan motosikletlilerde mutlaka daha fazla yaralanma ya da derin kesikler oluşmasına, daha fazla kemik kırıkları oluşmasına ve daha fazla sayıda uzuv kopmalarına neden olduğu gözlemlenmektedir.

Bu nedenle motosiklet kazalarında oluşan sonuçlar açısından, otoban bariyerleri ve metrobüs yolu refüj çelik telleri ilgili önleyici araştırmalar ve toplantılar yapılarak yaralanma ve ölümleri enaza indirecek çözüm önerileri oluşturmanın gereği gün gibi ortadadır.

Bu nedenle tüm motosiklet kullanıcılarını, forumları, siteleri, dernekleri, kulüpleri ve hatta federasyonu bu konuda alınabilinecek tedbir önerilerinin oluşturulması amacıyla çalışma yapmaya davet ediyorum.
    Bu zemini sağlayıncaya kadar bu konun takipçisi olmayı da hepimiz için görev sayıyorum.

Üzüntüler akılla önlenebilir, ama unutmamak kaydıyla...

Av.İlkiz Okatan

Bir şeyler yapmak istiyorsanız..
    aşağıda Zeki abinin doldurmuş olduğu bir dilekçe örneği var
    birlik sağlanıp belediye ye bu konuyla ilgili bir baskı yapılmadıkça ciddiye alacaklarıda yok galiba..

http://application2.ibb.gov.tr/forms...a/Default.aspx

Başvuru Formunuz alındı.
    Başvurunuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyaz Masa Birimi'ne ulaşmıştır. Girmiş olduğunuz iletişim bilgileri aracılığı ile tarafınıza bilgi verilecektir. Başvurunuzu takip etmek için kullanabileceğiniz bilgiler (Başvuru Numarası ve Güvenlik Numarası) belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilmiştir.
    İlginize teşekkür ederiz.

Başvuru Numaranız:
    475947 Güvenlik numaranız:
    54163

Kimlik Bilgileri:
    Ad: Zeki
    Soyad: Duman
    Meslek: Serbest Meslek

E-Posta: zekiduman520@hotmail.com

Başvuru Bilgileri:
    Başvuru Konusu: Bakırköy istikametinden Topkapı istikametine giden Uğur Ezer yönetimindeki motosiklet, E-5 karayolu Zeytinburnu-Cevizlibağ mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolden çıkarak metrobüs yolunu ayıran çelik bariyere çarptı. Çarpma sırasında başı kopan sürücü Erez, olay yerinde yaşamını yitirdi. Aynı motosiklette bulunan ve amcasının oğlu olduğu öğrenilen Cemal Armağan Erez ise hafif şekilde yaralandı. Geçtiğimiz perşembe günü de bir minibüsün çarptığı motosikletin sürücüsü Onur Sual, metrobüs hattındaki çelik bariyerlere çarpmış ve aynı şekilde hayatını kaybetmişti.

Bu konu hakkında ne yapmayı ve ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz. Bu ülkede motosikletle işine gücüne gitmeye çalışan veya ulaşım aracı olarak kullanan motosiklet kullanıcıla rının hayatlarını belediye yanlış bir uygulaması nedeniyle kaybetmesinin hesabını kim verecek.

Bu yaşanan trajik olaylarının sorumlularını hesap vermeye ve hatalarını acilen telafi etmelerini bekliyoruz.

İlçe: BAKIRKÖY

arkadaşlar bu topiği atlamıyalım ltf. herkes için önemil..

Bu refujların dünya genelinde kabul gören bir standardı yokmu?

Alıntı AIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu refujların dünya genelinde kabul gören bir standardı yokmu?
    onu tam bilemiyorum ama bu standartlar asla değiştirilemez diye bir kural

yoktur herhalde hele birde böyle ölümlere yol açıyorsa ..

ama en azından yukarıdaki linki tıklayıp bu konu hakkında bişeyler yapılması

gerektiği ile ilgili bir baskı yapılırsa en azından belediyenin neler yapabileceğini

görmüş oluruz herhalde..

sevgili gülay,
    verdiğiniz link açılmıyor bilginize...

Evet,bendede açılmadı

Gülay'a mesaj çektim ,
    sanırım yoğun olduğundan bakamadı.
    Düzeltecektir ilk fırsatta.

Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu