Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye evr35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Evren Ünveren
    Motosiklet
    TRANSALP 650
    Marka
    Honda

Standart 1998 yamaha xtz tenere hakkında bilgi lütfen

Slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım adım evren antalyada ikamet ediyorum ama aslen izmirliyim.
    çok küçük yaşlardan beri motor tecrübem var fakat şu sıralar bir motorum yok bu kış kendime beni mümkün olduğu kadar üzmeyecek,yakıtı makul bir enduro almak istiyorum bütçem 7000 lira civarında bu para tenere 660 yada suzuki freewind alabiliyorum ama şüphelerim var bu motorları iyi tanıyanınız varsa bana seçmemde yardımcı olursanaız sevinirim

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Yamaha Tenereciler sana makul cevaplar verecektir topiği gördüğünde Evren..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

98 kasa Tenere kullanmışlığım yok. Empyr murat'ın bir ara varmış Tenere'si. O daha iyi bilir fakat ; 7000 lira civarı enduro XT660R alabilirsin ...

Isim
    Evren Ünveren
    Motosiklet
    TRANSALP 650
    Marka
    Honda

7000 maximum param var bu fiyata xt 660 r zor görünüyor olsada masraf etmem gerekebilir...1998 tenere ve freewind güzel görünüyor bir başka forumdada konuyu açtım bir arkadaşım enduroistte sana yardımcı olabilecek tecrübede arkadaşlar vardır demişti bende merak ediyorum nedir xtz 660 tenerenin durumu...

Isim
    Evren Ünveren
    Motosiklet
    TRANSALP 650
    Marka
    Honda

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yamaha Tenereciler sana makul cevaplar verecektir topiği gördüğünde Evren..
    tamadır bekliyorum umarım 660 tenere yi iyi tanıyan arkadaşlar bilgilerini benlede paylaşır

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

1998 660 tenere 40.000 km civarı kullandık(babam ile beraber) sanırım.Tek problemi yağ yakmasıydı fakat içine o kadar cok yağ alıyorki zaten yaksada problem teşkil etmiyor yağınıza motora değil direksiyon altındaki şase borusuna dolduruyorsunuz.Şaseden motora giden bir dolaşım sistemi vardır..Temiz bir tenere bulursanız alın derim üzmez sizi.Lakin kendisi karbüratörlüdür..Enjeksiyonlu motorlar arasında biraz yakıt sarfiyatı illaki olur xt660 enjeksiyonludur.Bence paranızı biirktirin xt660 alın ama kışın alın fiyatlar düşecektir.Tenere düşük kilometrelerde olursa oda alınabilir 30.000 40.000 50.000 normal kilometrelerdir.Kilometre düşürülmüş olan motorlarada dikkat ediniz..

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha
    Konu EMP tarafından (29-09-2010 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

XT660 sahibini üzecek bir motosiklet değil. Teknolojisi de eski XT serisine nazaran baya yenilendiği için yakıt sarfiyatı vs .. konusunda üzmez sahibini.

Isim
    Evren Ünveren
    Motosiklet
    TRANSALP 650
    Marka
    Honda

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1998 660 tenere 40.000 km civarı kullandık(babam ile beraber) sanırım.Tek problemi yağ yakmasıydı fakat içine o kadar cok yağ alıyorki zaten yaksada problem teşkil etmiyor yağınıza motora değil direksiyon altındaki şase borusuna dolduruyorsunuz.Şaseden motora giden bir dolaşım sistemi vardır..Temiz bir tenere bulursanız alın derim üzmez sizi.Lakin kendisi karbüratörlüdür..Enjeksiyonlu motorlar arasında biraz yakıt sarfiyatı illaki olur xt660 enjeksiyonludur.Bence paranızı biirktirin xt660 alın ama kışın alın fiyatlar düşecektir.Tenere düşük kilometrelerde olursa oda alınabilir 30.000 40.000 50.000 normal kilometrelerdir.Kilometre düşürülmüş olan motorlarada dikkat ediniz..
    üstad bilgi için saol yağ yaktığını bende biliyordum ama makinanın sağlam olduğunu söylemen içime su serpti sanırım iyi tenereyi 5500-6000 civarına alırım diye düşünüyorum 500 de masrafla fena olmaz gibi geliyor bana...
    bu arada bana xt 660 r bana kimle konuşsam tavsiye ediyorlar yamaha iyi makina yapmış

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı evr35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad bilgi için saol yağ yaktığını bende biliyordum ama makinanın sağlam olduğunu söylemen içime su serpti sanırım iyi tenereyi 5500-6000 civarına alırım diye düşünüyorum 500 de masrafla fena olmaz gibi geliyor bana...
    bu arada bana xt 660 r bana kimle konuşsam tavsiye ediyorlar yamaha iyi makina yapmış
    Blok olarak pek bir değişiklik yok ama büyük ve tek silindir endurolarda XT serisi dünyada ilk'tir.

Sağlamlığından şüphen olmasın.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu